Ранен шок в Лига Европа! Тотални анонимници се подиграха с Глазгоу Рейнджърс (видео)

Привържениците на Глазгоу Рейнджърс преживяха много тежки моменти през последните години и когато изглеждаше, че отборът постепенно се стабилизира и е готов отново да се бори със Селтик за титлата, дойде звучният шамар. Тази вечер шотландският гранд отпадна още в първия квалификационен кръг на Лига Европа, при това от никому неизвестния тим на Прогрес от Люксембург. Домакините, които са пълни аматьори, се наложиха с 2:0 и заличиха пасива си от първия мач на "Айброкс", когато загубиха с 0:1.

Мениджърът на Рейнджърс Педро Кайшиня явно не бе убедил своите футболисти, че реваншът няма да е протоколен и тяхното лежерно отношение си пролича още до почивката. Опасността от невиждан срам надвисна над "сините" в 66-ата минута, когато Еманюел Франкоиз отблизо откри резултата в полза на Прогрес.
Десетина минути по-късно драмата стана пълна. Себастиен Тил центрира от фаул, топката мина през куп от тела и влетя в мрежата на шотландците. Публиката на "Стад Жози Бартел" не вярваше какво се случва, а Рейнджърс се хвърли в хаотични атаки. Повечето от тях завършваха с безобидни центрирания, а в третата минута на добавеното време ветеранът Кени Милър, който се разписа в двубоя на "Айброкс", уцели гредата и пропусна последния шанс на шотланците да се спасят.

Прогрес Нидеркорн завърши на четвърто място в първенството на Люксембург през миналия сезон. До момента тимът нямаше нито една победа в евротурнирите и беше отбелязал едва един гол. Всичко това се промени днес.

Рейнджърс не бе участвал в евротунирите цели 6 години. Клубът държи световния рекорд за спечелени титли (54), но заради финансови проблеми през 2012 година бе пратен в четвърта дивизия. През миналия сезон "сините" се завърнаха в елита и завършиха на трето място, на цели 39 точки зад вечния си съперник Селтик.

ПРОГРЕС НИДЕРКОРН - ГЛАЗГОУ РЕЙНДЖЪРС 2:0 (1:0)
1:0 Е. Франкоиз (66)
2:0 С. Тил (75)