Нов триумф за германския футбол! (видео + галерия)

Световният шампион Германия победи с 1:0 Чили във финала на десетото издание за Купата на конфедерациите и за първи път в историята си спечели трофея. Бундестимът надви с 1:0 Чили с гол на Ларс Щиндъл в 20-ата минута и донесе нова радост на германските фенове само няколко дни, след като младежите до 21 години вдигнаха европейската титла.

Финалът в Санкт Петербург предложи качествено първо полувреме и нервно второ, в което германците съумяха да удържат преднината си. Чили имаше своите шансове, но Алексис Санчес и компания не проявиха хладнокръвие в ситуациите, в които имаха възможност да обстрелват Марк-Андре тер Стеген.Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
Триумфът на Германия е напълно заслужен. Отборът на Йоахим Льов пристигна в Русия с доста експериментален състав, но въпреки това показа стойностен футбол и тактическа гъвкавост, която се оказа особено важна във финала с коравите чилийци.

Съперниците бяха в една група, като завършиха наравно - 1:1, а за Бундестима и тогава се разписа Щиндъл. На полуфиналите чилийците елиминираха след дузпи Португалия, а Германия не срещна проблеми с Мексико.Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
Днес селекционерът на Чили Хуан Антонио Пици заложи на звездния си състав, с Едуардо Варгас и Алексис Санчес в атака, и Артуро Видал малко зад тях. В средата на терена беше енергичното трио Марсело Диас, Пабло Ернандес и Чарлес Арангис.

Йоги Льов разчиташе на разчупената схема 3-4-2-1. Тимо Вернер водеше атаката на Бундестима, подкрепян от Юлиан Дракслер и Ларс Щиндъл. В средата на терена действаха Йошуа Кимих, Себастиан Руди, Леон Горетцка и Йонас Хектор.Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
Подобно на срещата в груповата фаза, южноамериканците отново започнаха много агресивно и с дълбока преса, която видимо затрудняваше футболистите на Льов. Алексис Санчес и Видал отправиха неточни изстрели от далечно разстояние, а германците не успяваха да изнесат топката и се принуждаваха да я изритват напред.

Чили продължи да властва в средната зона и Марк-Андре тер Стеген бе обстерлван от всякакви позиции. Макар Бундестимът да се задъхваше, изключително груба грешка на Марсело Диас позволи на Ларс Щиндъл да открие резултата. Диас се забави в наказателното поле и подари топката на Вернер, който веднага подаде на Щиндъл и за него остана най-лесното. Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
След попадението чилийците се хвърлиха напред с удвоена енергия, но вече имаха едно наум, че всяка контра на Германия може да има фатални последствия. При една такава Горетцка бе изведен на добра позиция, но диагоналният му изстрел прати топката покрай гредата.

Малко по-късно Тимо Вернер не овладя добре кълбото, а ако го беше направил, за Клаудио Браво ставаше страшно. Капитанът Дракслер също можеше да удвои преднината на германците, които все по-лесно намираха свободни пространства за бързите си атаки. В 45-ата минута Горетцка остана сам срещу Браво, но бе затворен от чилийския страж.Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
В началото на втората част германците се стремяха да действат търпеливо и да дебнат за нови грешки на чилийските футболисти, а такива не липсваха. Дркаслер беше близо до втори гол за Бундестима, но намеса на Гонсало Хара му попречи да е по-точен. Малко след това се стигна до блъскане и остри реплики между съотборниците в Байерн (Мюнхен) Кимих и Видал, но съдията Милорад Мажич ги укроти с жълти картони.

След час игра хара удари в лицето Тимо Вернер, но Мажич го пожали и не го изгони. В 71-ата минута Алексис Санчес влезе в наказателното поле, но ударът му беше блокиран. Едуардо Варгас напомни за себе си и успя да шутира между двма германци, но без да затрудни Тер Стеген.Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
В последния четвърт час натискът на Чили стана доста сериозен и Артуро Видал пропусна да изравни от чиста позиция. Южноамериканците имаха и неоснователни претенции за дузпа след падане на Алексис, но този път Мажич взе вярното решение.

В 84-та минута Тер Стеген сбърка и позволи на резервата Пуч да върне топката към друг футболист, който се бе появил току-що на терена - Сагал, но той стреля високо над вратата. Последният шанс да изравняване се откри пред Алексис Санчес в добавеното време, но Тер Стеген спаси удара му от фаул.Германия победи Чили и спечели Купата на конфедерациите!
ЧИЛИ - ГЕРМАНИЯ 0:1