Чехия удари Швеция на старта на Евро 2017

Eвропейското първенство по футбол до 19 години в Грузия стартира с победа за Чехия срещу Швеция с 2:1. Двубоят от група "А" се игра на стадион "Михаил Месхи" в Тбилиси, а скандинавците могат сериозно да съжаляват за това поражение. В герой за чехите се превърна нападателят Даниел Турина, който вкара и двата гола за своя тим. Футболистът на Спарта (Прага), който игра под наем в словашкия Сеница през този сезон, бе точен първо с глава в 42-ата минута, а след това удвои с хубав изстрел в 54-ата минута. Преди първия гол в мача шведите бяха по-добрият отбор. След второто попадение Чехия пропусна да вкара и трети гол, но последните 15 минути имаше само един тим на терена и това бяха скандинавците.

Нападателят Виктор Гьокерес, чийто гол срещу Италия класира Швеция на първенството, върна едно попадение в 77-ата минута. В минутите до края Швеция пропусна да изравни на няколко пъти. Гьокерес стреля опасно, Беригвист пропусна с глава от два метра, а след това още два пропуска спасиха Чехия. В последната минута след меле пред вратата на Чехия бранител на тима по чудо не си вкара автогол. Той се опита да избие бързо топката, но тя срещна дясната греда на чешкия вратар.

Въпреки това Чехия стигна до важните три точки, като записа четвърта поредна победа в надпреварата, след като взе и три успеха и в Елитния кръг на квалификациите. Португалия и Грузия са останалите отбори в групата.

ШВЕЦИЯ - ЧЕХИЯ 1:2
0:1 Турина (42)
0:2 Турина (54)
1:2 Гьокерес (77)