Хоан Мир спечели на "Заксенринг" в Moto3

Хоан Мир спечели победата в клас Moto3 на световния шампионат по мотоциклетизъм на писта, след като пое лидерската позиция едва в последната обиколка на "Заксенринг" и я задържа до карирания флаг. Испанският пилот на Honda финишира с време 39:34.775 минути и увеличи преднината си на върха в класирането.

Втори зад Мир остана Романо Фенати, който завърши с 0.121 секунди зад победителя. Третото място пък зае Маркос Рамирес (Испания, КТМ) с 0.218 секунди пасив.

Мир е лидер в класирането за титлата с актив от 165 точки, докато Фенати е със 128. На трето място със 110 точки е Арон Канет, който тръгна лошо, а в последствие падна, не завърши състезанието и загуби втората си позиция в шампионата.

За Moto3 вече настъпи лятна пауза. Следващото състезание е на 6 август в Австрия.