Поветкин се завърна на ринга с победа (видео + галерия)

Руският претендент в тежката категория Александър Поветкин се завърна с победа на ринга след изтърпяно наказание за употреба на допинг. Руснакът победи украинският боксьор Андрей Руденко с единодушно съдийско решение след 12 рунда и спечели вакантните международни титли на WBA и WBO.

#СашаПоветкин #мирбокса #vsenabox #победа #россия

A post shared by VSENABOX (@vsenabox) on Jul 1, 2017 at 4:03pm PDT

Поветкин доминираше и през 12-те рунда на гала вечерта в концертна зала "Россия" на "Лужники" и накрая реферите закономерно написаха във фишовете си 120:109, 120:108 в полза на руснака.

8 Александър Поветкин победи Андрей Руденко с единодушно съдийско решение
Поветкин беше по-бърз и точен от своя съперник, като го превъзхождаше във всички аспекти.
В първия рунд Руденко получи травма във врата, но след няколко минути съвземане взе решение да продължи боя. След това Поветкин демонстрира отлична издръжливост, като зададе високо темпо на двубоя, с което украинецът се справи, но не успя да се противопостави на по-опитния си съперник.
Следващият мач на Поветкин може  да е срещу носителя на пояса във версия WBO Джоузеф Паркър от Нова Зеландия, разкри промоутърът Андрей Рябински. Според него Поветкин се намира в добра форма, но му е рано да излиза на ринга срещу някои от най-големите имена в професионалния бокс като Антъни Джошуа.
ГАЛЕРИЯ от мача ПОВЕТКИН - РУДЕНКО - ТУК!!!

Публикация, споделена от Maksim Chicheta (@photocheta) на %месец %-ден %година в %-часа:%минути%сутрин/вечер ST