България падна и от Турция на "Купа Елцин" (видео)

България допусна второто си поражение по време на приятелския турнир по волейбол за жени за Купа Елцин, който се провежда в Екатеринбург, Русия. Воденият от селекционера Иван Сеферинов състав загуби с 0:3 (11:25, 25:27, 20:25) срещу тима на Турция за близо 90 минути игра.

До момента българките имат актив от една победа и две поражения и се намират на четвъртото място в класирането с актив от 3 точки. В четвъртък България ще срещне домакините от Русия, които са лидери с 6 точки от 2 срещи.

БЪЛГАРИЯ - ТУРЦИЯ 0:3 (11:25, 25:27, 20:25)
БЪЛГАРИЯ: Петя Баракова, Катрин Димитрова 4, Елица Василева 11, Гергана Димитрова 11, Нася Димитрова 11, Христина Русева 4 - Русена Сланчева-либеро (Мария Данчева 1, Веселина Григорова)
Старши треньор: Иван Сеферинов
ТУРЦИЯ: Гамзе Аликая 1, Полен Успипехливан 19, Мелиха Салих 12, Сейма Ерджан 7, Кюбра Аксун 10, Аслъ Калач 5 - Йорге-либеро (Мелис 1, Ханде 2, Джагла 2, Фатма)
Старши треньор: Джовани Гуидети.