Томова отпадна след два гейма в доиграването

Виктория Томова загуби в първия кръг на квалификациите на "Уимбълдън". 22-годишната българка загуби с 0:6, 3:6 от Луксика Кумкум от Тайланд. Срещата започна вчера, но поради дъжд развръзката й бе отложена за днес, когато се изиграха само два гейма. Общото време, което двете тенисистки прекараха на корта бе 59 минути.

Двубоят започна неприятно за Томова, която допусна пробив на нула във втория гейм и много бързо губеше с 0:3. Вики отново загуби сервиса си, след това пропусна два шанса за пробив в изключително оспорван гейм. Българката загуби с 0:6 първия сет, но бе по-равностойна във втората част. Тя отново започна по-слабо и изоставаше с 1:3, но успя да изравни за 3:3. При 4:3 срещата бе прекъсната, а днес при доиграването Томова веднага допусна пробив. След това спаси два мачбола и пропусна две възможности за пробив преди да се предаде.