Очаквайте в 11:00: Какво е настроението в националния отбор по ръгби на България преди сблъсъка със Сърбия

Лудогорец и Ботев Пд са на финал при U15

Лудогорец и Ботев (Пловдив) ще играят на финала за титлата при децата, родени през 2002-а година U15. Лудогорец постигна втора победа над Нефтохимик, този път с 2:0 у дома и общо с 5:1 продължава напред. Петър Георгиев откри в 28-ата минута, а в 40-ата Хидает Хюсеин вкара за 2:0. Домакините тотално превъзхождаха Нефтохимик и удариха и четири греди, освен двете попадения.

Ботев Пловдив пък съсипа Славия с 5:2 на собствен терен, а първата среща в столицата завърши 1:1.
До 15-ата минута в Коматево паднаха четири гола, а Ботев поведе с 4:1. В 4-ата минута Иво Казаков откри резултата с глава, засичайки центриране на капитана си Станислав Шопов от корнер. Секунди след изпълнението на центъра таранът на белите Тома Ушагелов показа съобразителност и настойчивост и изравни- 1:1.

В 12-ата минута отнново подаване на Слави Шопов беше избито от защитата на Славия, а след последвалите удари и избивания топката попадна на главата на Георги Трифонов, който изведе за втори път ботевистите напред. Минута по-късно вратарят на "белите" Никола Виденов не се намеси добре при една изсипана топка и Иво Казаков от близка дистанция вкара третия гол за пловдивчани. В 15-ата минута авансът на ботевистите стана внушителен, след като Георги Трифонов разстреля вратаря с удар от 10 метра.

В началото на второто полувреме Кристиян Тодоров намали на 2:4 с втория гол за Славия, а капитанът на Ботев и най-добър играч в мача Станислав Шопов вкара за 5:2 в добавеното време на двубоя.