Остапенко с първа победа след триумфа на "Ролан Гарос"

Латвийката Елена Остапенко се класира за третия кръг на турнира по тенис на трева в английския град Ийстбърн с награден фонд 819 хиляди долара. Поставената под номер 10 Остапенко победи трудно испанката Карла Суарес Наваро с 6:3, 0:6, 6:4 в първия си мач след триумфа на "Ролан Гарос" на 10 юни. 20-годишната латвийка взе първия сет след серия от три поредни гейма, но Суарес Наваро доминираше във втората част и изравни.  В решаващия трети сет Остапенко дръпна с 5:2 и все пак успя да стигне до крайната победа.

Изненадата на деня поднесе представителката на домакините Хедър Уотсън, която елиминира защитаващата титлата си и четвърта в схемата Доминика Цибулкова (Словакия) със 7:5, 6:4. "Участващата с "уайлд кард" Уотсън, 126-а в световната ранглиста, на два пъти пропиля пробив аванс, но стигна до победата в първия сет, след като взе за трети път подаването на съперничката си 12-ия гейм. Във втората част британката дръпна с 5:2, след което пропусна три мачбола в следващите два гейма, но в крайна сметка затвори срещата и не допусна обрат.

Бившата финалистка на "Уимбълдън" Южени Бушар (Канада) загуби още в първия кръг от чехкинята Барбора Стрицова с 3:6, 6:3, 2:6.