Винялес си взел урок от катастрофата, която му коства лидерството в MotoGP

Маверик Винялес описа катастрофата в Холандия, която му коства лидерството в класирането, като най-странната в кариерата му до момента. Пилотът на Yamaha не се справи добре с квалификацията и "спечели" най-лошата си стартова позиция от началото на сезона - 11-а.

В началните етапи на състезанието нещата може да се каже, че потръгнаха – испанецът навакса пет позиции за първите десет обиколки и тъкмо изпревари Андреа Довициозо, когато изпусна мотора си и претърпя втората си катастрофа от началото на сезона още преди той да бъде преполовен.

Толкова инциденти по време на състезание от началото на 2017-а претърпя и другият фаворит за титлата Марк Маркес, който към момента е четвърти в генералното класиране, но разликата в топ 5 е доста малка.

"Това бе най-странното падане в живота ми. Мотоциклетът направи странно движение, което не бях виждал през уикенда. Има дни, в които имаш нужда да учиш и това, което научих днес е, че не трябва да си позволявам да бъда 11-и на стартовата решетка. Това те принуждава да се отнасяш към състезанието като по време на спринт и да мислиш по-малко", сподели разочарованият Винялес.