Националите по футбол потеглят за Азербайджан за старта на новия турнир FIFA Series

Хетафе се завърна в елита (видео)

Отборът на Хетафе се завърна в Ла Лига, след като прекара само един сезон във второто ниво на футбола в Испания. В реванш от плейофите за влизане в Ла Лига Хетафе се наложи като домакин над Тенерифе с 3:1 и с общ резултат 3:2 възстанови елитния си статут.

И четирите гола в срещата паднаха още до почивката. Алехандро Фаурлин изведе домакините напред в резултата в деветата минута, а в 12-ата Даниел Пачеко покачи на 2:0. Тенерифе бързо отговори и в 17-ата минута Антони Лосано намали за 1:2. В 37-мата минута обаче Пачеко реализира втория си гол в мача с удар с десния крак от около десетина метра, а попадението му се оказа решаващо за изхода на плейофната среща.