Испания е първият финалист на Евробаскет 2017

Женският национален отбор на Испания се класира за четвърти път на финал на европейско първенство по баскетбол. В Прага "Ла Фурия" спря приятната изненада в първенството Белгия след 68:52 (20:11, 16:10, 16:12, 16:19). След като триумфираха с титлата през 1993 и 2013 година, сега испанките ще имат шанса да спечелят трета титла в неделя вечер в двубой срещу победителя от другия полуфинал между Франция и Гърция.

Испанките успяха да вземат контрол над срещата рано-рано и след 20:11 в първите 10 минути погледнаха смело към победата. Най-полезна за отбора-победител бе Алба Торенс с 20 точки и 10 борби.

За тима на Белгия това бе първа загуба на турнира, но състезателките на Филип Местдаг ще имат шанс да си тръгнат с отличие от Чехия, стига да спечелят в утрешния малък финал. За Белгия най-резултатна в днешната среща бе Жули Ванлоо с 11 точки.