Лудогорец U15 докосна финала на държавното първенство

Лудогорец (Разград) победи Нефтохимик с 3:1 като гост и докосва финала на държавното първенство при децата до 15 години, родени 2002-а година. В другата полуфинална среща, която се игра в София, Славия и Ботев (Пловдив) завършиха 1:1.

Реваншите са на 27-и юни, вторник, от 18.00 часа. При равенство в общите резултати отборите ще изпълняват направо дузпи. Финалната среща за титлата ще се играе на 1-и юли на все още неуточнен стадион и град.

В град Българово интригата приключи много бързо, още до 8-ата минута. Димитър Василев откри резултата, а минута по-късно Петър Георгиев покачи на 2:0. Нефтохимиците върнаха един гол в средата на второто полуреме чрез Димитър Примов, а веднага след това с мощен изстрел Димитър Василев прониза за трети път смелия вратар на бургазлии Мехмедемин Адем.

На стадион Славия двата отбора изиграха равностоен мач, като пловдивчани имаха малко повече и малко по-чисти голови положения. Но в 51-ата минута нападателят на Славия Тома Ушагелов с красив и фалцов удар не остави шансове на вратаря Милко Баданов. В последната минута на редовното време Иво Казаков изравни от фаул.