Ботев Пд върти реми с Верея, звездата на "канарчетата" се контузи

Носителят на купата на България и участник в Лига Европа Ботев Пловдив завърши 2:2 срещу Верея в контролна футболна среща, играна в село Покровник край БЛагоевград. "Жълто-черните" откриха резултата в 44-ата минута с гол на Лъчезар Балтанов от спорна дузпа, отсъдена от главния арбитър Георги Димитров за нарушение срещу Пламен Димов в наказателното поле.

Две минути след почивката Елиаш да Силва изравни с глава след центриране от фаул на Милен Танев.
В 53-ата минута Ботев отново поведе. Един от най-добрите в мача Крум Стоянов проби от ляво и центрира към непокрития в наказателното поле Фелипе Бризола, който прати топката в мрежата.
В 81-ата минута Верея пак изравни. След центриране на Милен Танев отблизо Селим Бен Джамия вкара за 2:2.

Тодор Неделев започна като титуляр за Ботев, но след половин час беше заменен принудително заради травма. След срещата той обясни, че контузията не е сериозна и очаква да бъде готов за мача от Лига Европа срещу албанския Партизани на 29 юни.