България се класира за полуфиналите на Балканиадата в Стара Загора

Националният отбор по волейбол на България за юноши до 17 години се класира за полуфинали на Балканиадата, която се провежда в зала ДЗУ в Стара Загора. Младите ни "лъвчета" постигнаха експресна победа над Молдова с 3:0 (25:8, 25:16, 25:17) във втория си мач от Група А на турнира.

Българските национали бяха безапелационни, като не дадоха никакъв шанс за съпротива на молдовците. България тръгна с бърз гейм - 25:8, след което постигна крайния успех за около 65 минути игра.

Така момчетата, водени от треньора Драган Иванов, имат два категорични успеха и пълен актив от 6 точки. Две победи има и тима на Сърбия, но с един загубен гейм от Румъния "репрезентацията" е на втора позиция. Утре (25 юни) двата тима излизат един срещу друг за определяне на първо и второ място в групата, от което ще зависят двойките на полуфиналите.