След по-малко от 24 часа: ЦСКА-София разгроми и участник в групите на ЛЕ (видео)

ЦСКА-София размаза с 5:2 Карабах в последната си контрола на австрийска земя, като това се случи по-малко от 24 часа след разгромната "червена" победа с 4:2 над румънския Университатя.

Резултатът откри Фернандо Каранга в 14-ата минута. Последва автогол на Иностадзе, а до почивката се разписаха още Кристиян Малинов и Кирил Десподов. През втората част Каранга вкара още веднъж, а за шампиона на Азербайджан, който бе и участник в групите на ЛЕ през миналия сезон, реализираха Рамазанов и Дино.

Това бе пети пореден успех на тима на Стамен Белчев в Австрия, тъй като преди това червените надиграха Университатя (4:2), Зенит (2:1), Габала (2:0) и Вакер (3:1).

Иначе първата сериозна опасност в днешния мач бе пред българската врата, когато Дино се откъсна сам срещу Китанов, но стражът се намеси добре и успя да избие в корнер шута на нападателя. ЦСКА-София отговори подобаващо в 14-ата минута. Тогава централните бранители на Карабах допуснаха много груба грешка и след няколко карамбола успяха да изведат Фернандо Каранга очи в очи с техния страж. Бразилецът напредна и копна технично топката - 1:0 за червените.

Секунди по-късно азерите можеха да изравнят, но Китанов отново се намеси добре и запази мрежата си суха.

В 26-ата минута нов опасен изстрел на азербайджански футболист излезе в аут. Три минути по-късно червените поведоха с 2:0. Десподов бе изведен отдясно от Малинов и центрира по земя, Иностадзе опита да изчисти, но си вкара автогол.

В 33-ата минута голеадата продължи с ново попадение, този път на Кристиян Малинов, който вкара технично след подаване на Недялков отляво.

Именно при 4:0 завърши и първата част.

Две минути след началото на второто полувреме българският тим изпусна да увеличи своята преднина. Манолев намери отлично Каранга, който стреля от упор с глава, но стражът на азербайджанците спаси.

Така се стигна до 54-ата минута, в която Карабах върна един гол. Шампионът на Азербайджан се възползва от грешка на Рубен Пинто, организира бърза контраатака, след която Рамазанов излезе очи в очи срещу резервния страж на червените Слави Петров и вкара за 4:1.

Секунди по-късно Рамазанов можеше да отбележи отново, но не уцели вратата.

ЦСКА-София отговори подобаващо в 59-ата минута, когато Меркадо проби отляво и подаде към Каранга, който с шпагат покачи на 5:1. Четвърт час преди края на редовното време Дино получи пас зад гърба на червената отбрана и отблизо оформи крайното 5:2 за българския тим.

ЦСКА-СОФИЯ - КАРАБАХ 5:2