По-малко от месец след завръщането си Квитова вече е на финал

Петра Квитова се класира на финала на тенис турнира от сериите Premium в Бирмингам след отказване на опонентката ѝ Луцие Шафаржова в полуфиналния сблъсък при резултат 6:1, 1:0 за чехкинята.

Шафаржова, която елиминира Цветана Пиронкова на четвъртфинал на предишния турнир на трева в Нотингам, прекара само 32 минути на корта и беше очевидно, че не се намира в оптимално физическо състояние, като впоследствие се отказа заради болки в бедрото. 27-годишната Квитова пък направи три пробива, пет аса и само две двойни грешки, като записа 10-и успех в 10 мача срещу Шафаржова.

Квитова ще очаква Гарбине Мугуруса или Ашли Барти, които ще се изправят една срещу друга в другия полуфинал в Бирмингам. Чехкинята направи официалното си завръщане на корта в края на май месец и записа една победа на “Ролан Гарос”, като
отпадна във втори кръг драматично след два тайбрека срещу Бетани Матек-Сандс
. Преди четири дни пък тя отбеляза "лична победа" след точно шест месеца от нападението в дома ѝ, при което бе наръгана с нож в лявата си ръка.