Лудогорец няма прошка в контролите, този път го отнесе руски гранд (видео)

Отборът на Лудогорец записа четвърта поредна победа по време на контролите. Българският шампион се наложи с 1:0 над руския гранд Зенит. Проверката се състоя в Австрия, където двата тима водят подготовка за новия сезон. Единственото попадение в срещата вкара Сисиньо в 23-ата минута.

Двата тима изиграха динамично първо полувреме. Имаше няколко добри атаки към двете врати и доста борба. През втората част темпото падна, но "орлите" играха тактически правилно и успяха да задържат крехката си преднина.

В шестата минута Джонатан Кафу пропусна да отблежи от близко разстояние. След центриране на Вандарсон, Анисе игра с глава и топката отиде право в краката на Кафу. Нападателят не очакваше подобен развой на ситуацията и не успя да се разпише от чиста позиция.

В 13-ата минута руснаците бяха на крачка от попадение, но за късмат на българския тим удар с глава на Дзюба срещна страничната греда.

В 15-ата минута късметът отново покри разградчани, тъй като Дзюба нацели след изстрел с левия крак за втори път градата, но този път напречната.

Лудогорец бързо се съвзе от шока и успя да сътвори красива атака, която даде желания от разградчани резултат. В 23-ата минута Светослав Дяков изведе майсторски в коридор Сисиньо, който отбеляза за 1:0 в близкия ъгъл на вратаря Лодигин.

Четири минути по-късно българският шампион можеше да удвои резултата. Анисе напредна мощно и предостави кълбото на Марселиньо, който шутира силно с левия крак. При добавката Вандерсон пропусна чисто голово положение.

Малко преди края на първата част Дяков получи контузия и бе заменен от Густаво Кампаняро.

В 45-ата минута Натанаел направи грешка, която позволи на играч на руснаците да изведе Кокорин сам срещу вратаря. Нападателят пропусна, но тук трябва да отчетем и добрата намеса на Ренан, който излезе навреме и се хвърли самоотвержено.

В 75-ата минута Джорджевич излезе сам срещу вратаря, но Ренан демонстрира отличен рефлекс и изби ударът му по земя.

В самия край на двубоя влезлият като резерва Жоао Пауло имаше възможност да покачи, но от удобна позиция не успя да намери очартанията на вратата.

Преди днешния успех разградчани победиха в първата си проверка на австрийска земя Габала с 2:0.

Преди това шампионите премериха сили с Родопа Смолян (8:0) и Евроколеж (15:0).

ЛУДОГОРЕЦ - ЗЕНИТ 1:0

1:0 Сисиньо 23

ЛУДОГОРЕЦ: Ренан, Сисиньо, Натанаел, Анисе, Дяков, Кафу, Моци, Марселиньо, Вандерсон, Лукоки, Терзиев (Кампаняро, Лукас Саша, Кешеру, Мисиджан, Кишада, Жоао Пауло, Василев)

ЗЕНИТ: 1. Лодигин, 10. Нобоа, 25. Новоселцев, 4. Кришито, 6. Гарсия, 9. Кокорин, 14. Кузяев, 17. Шатов, 22. Дзюба, 24. Молло, 3. Терентев

Резерви: 99. Лунев, 71. Бабурин, 21. Капленко, 2. Анюков, 8. Маурисио, 15. Цалагов, 26. Круговой, 29. Мак, 33. Ернани, 50. Карпов, 60. Иванович, 77. Джорджевич, 28. Прудников, 30. Панюков