Самоубийствено реми в балканското дерби на Евро 2017 (видео)

Съставите на Сърбия и Македония завършиха 2:2 в мач от група “Б” на европейското първенство за младежи до 21 години, което се провежда в Полша. Резултатът е крайно неблагоприятен и за двама тима, които загубиха първите си двубои и с актив от по 1 точка имат минимални шансове да продължат напред.

Сърбите бяха в ролята на фаворит и до почивката наистина надиграха съседите си. Мият Гачинович откри резултата в 24-ата минута, а “белите” орки пропуснаха и други добри положения пред вратата на Алексовски.
След почивката македонците започнаха да действат по-смело и в 64-ата минута получиха дузпа, отсъдена за игра с ръка в наказателното поле на Андрия Живкович. Зад топката застана Енис Барди и изравни. В 83-ата минута красив далечен удар на Никола Гьоргиев доближи Македония до исторически първи успех на еврофинали, но в самия край на редовното време Урош Джурджевич се разписа за 2:2 с глава.

Драмата стана пълна в добавеното време, когато Живкович уцели гредата и пропусна да донесе трите точки на сърбите.

По-късно тази вечер един срещу друг излизат фаворитите в групата Испания и Португалия.