Фалстарт за Левски, Гонзо отново надви "сините" (видео + снимки)

По-малко от десет дни преди първия двубой за Лига Европа отборът на Левски допусна загуба с 0:1 от Черно море в контролна среща, играна пред близо 500 зрители в Правец. “Моряците” на Георги Иванов стигнаха до победата след гол на Иван Коконов в 53-ата минута. След попадението на варненци тимът на Николай Митов постави на няколко пъти под сериозно напрежение защитата в зелено-бяло, но изравнителен гол във вратата на Емил Михайлов така и не падна. Припомняме, че следващия четвъртък, 29 юни, 26-кратният шампион на България гостува на черногорския Сутиеска в двубой от първия квалификационен кръг на Лига Европа. Реваншът в София е седмица по-късно.
Левски - Черно море Първото полувреме не предложи кой знае какви опасности пред двете врати. Първият удар в срещата бе на сметката на “моряците”, след като в 5-ата минута юношата на Левски Мариян Огнянов, който от новия сезон ще защитава цветовете на варненци, опита да с далечен удар да изненада бившия си съотборник Божидар Митрев. Стражът на “сините” обаче без проблеми улови. Подобна бе ситуацията четвърт час по-късно, когато Роман Прохазка пробва, но безуспешно Емил Михайлов.

В 34-ата минута Бабатунде Адениджи контузи завърналия се на “Тича” Александър Александров. Доскорошният бранител на Левски не успя да продължи игра и бе заменен принудително. Две минути по-късно чернокожият нападател с мощен удар от дистанция да изненада Михайлов, но вратарят бе на мястото и не срещна трудности. Минути преди края на първата част 29-годишният страж демонстрира рефлекс и изби в ъглов нов далечен изстрел на Прохазка.
Левски - Черно море
На почивката Николай Митов направи две смени, докото колегата му Георги Иванов - цели осем. Въпреки че “моряците” смениха почти целия си състав, именно те първи стигнаха до гол. В 53-ата минута Томбак проби отдясно, центрира в наказателното поле, където Иван Коконов засече топката с глава и я прати в мрежата на Любенов. След попадението “сините” имаха няколко добри възможности за гол, но първо гредата спаси резервата Дюлгеров след удар на Прохазка, а след това и самият млад страж се намеси великолепно и парира хубав удар на Адениджи с глава.

В 67-ата минута, след близо две години пауза, за първи път в игра се появи младият защитник Диян Иванов. Талантът на “сините” замени Давид Яблонски. Секунди след това топката бе центрирана в наказателното поле на Морето, където Димитър Пиргов първи успя да играе с нея. Дюлгеров обаче отново бе на висота и спаси.

Най-спорната ситуация в мача дойде в 90-ата минута, когато резервата Франсис Нар бе фаулиран и първоначално главният съдия посочи бялата точка, но миг по-късно, след консултация със своя помощник, промени решението си и измести фаула извън наказателното поле. След изпълнението на Иван Горанов обаче не се стигна до нищо интересно пред вратата на Черно море.
Левски - Черно море Левски - Черно море 0:1