Шампионът Швеция се препъна в Полша

Действащият шампион Швеция не успя да надвие Полша в двубой от група А на европейското за младежи до 21 години. Двата тима завършиха 2:2 в оспорван мач.

Полша поведе с ранен гол на Лукаш Монета в 6-ата минута, а след това шведите успяха да осъществят пълен обрат с попадения на Карлос Страндберг в 36-ата минута и Якоб Уне Ларсон в 41-ата. В добавеното време обаче Давид Ковнацки успя да възстанови равенството от дузпа.

Така шведите не успяха да се изравнят по точки на върха в класирането с лидера Англия, а продължаването им напред е под сериозна въпросителна.

Швеция остава на третата позиция с 2, а Полша е на последното място с 1. Лидер в група А е Англия с 4 точки, а Словакия е на второто с 3.