Пресконференция на Цанко Цанков след завръщането от Нова Зеландия

Неубедително начало за Бундестима, неубедителна изява и на новата технология (видео)

Световният шампион Германия стартира участието си на Купата на Конфедерациите с трудна победа с 3:2 над Австралия в среща от Група “Б”, в която са още тимовете на Чили и Камерун. На стадиона в Сочи Бундестимът водеше уверено с 3:1 в началото на второто полувреме, но в 56-ата минута дискусионен гол на съперника върна интригата, която се запази до самия край. Във въпросния епизод от срещата Томи Юрич като че ли игра с ръка, след което заби попадението. Заради този спорен момент играта беше спряна и в действие влязоха съдиите в стаичката, които гледат на специални монитори. След като вчера на няколко пъти се намесваха с важни решения, този път те прецениха, че нарушение на правилата няма.

Австралия - Германия 2:3

Йоахим Льов заложи на схема с четирима защитници, а Сандро Вагнер водеше атаката.

Германците създадоха множество положения през първото полувреме най-вече заради активните си крила Юлиан Дракслер и Юлиан Брант, но споменатият Вагнер направи няколко пропуска.

Всичко започна отлично с бързо попадение на нападателя на Борусия (Мьонхенгладбах) Ларс Щиндъл още в 5-ата минута. Европейците атакуваха, но второто попадение така и не идваше. Противно на очакванията съперникът успя да изравни чрез нападателя на Селтик Том Рогич, който в 41-ата минута се възползва от щастлив рикошет и закъснение на Бернд Лено да се намеси.

Минута преди почивката обаче Дракслер върна преднината на Маншафта от дузпа. Три минути след паузата Леон Горетцка покачи на 3:1 и това трябваше да е краят за австралийските надежди, но не…

В коментираната вече 56-ата минута Юрич намали и германците вече нямаха право на грешка. Те се опитаха да реализират четвърто попадение, но това не се случваше, а на другата врата Лено на два пъти трябваше да се намесва решаващо.

В 75-ата минута резервата Тимо Вернер удари греда и напрежението в редиците на Бундестима остана до края.

В следващия кръг Германия се изправя срещу Чили, а Австралия ще спори с Камерун. И двата мача са на 22 юни.

АВСТРАЛИЯ - ГЕРМАНИЯ 2:3
0:1 Щиндъл (5)
1:1 Рогич (41)
1:2 Дракслер (44-дузпа)
1:3 Горетцка (48)