Григор отнесе първия си съперник в "Куинс" за по-малко от час (видео + галерия)

Най-добрият ни тенисист Григор Димитров започна с убедителна победа участието си на турнира на трева в "Куинс Клъб" (Лондон). Шампионът от 2014 година и поставен под №6 в схемата разгроми в първия кръг американеца Райън Харисън, срещу когото вече има 3 победи от 4 срещи. Григор спечели с 6:3, 6:1 и във втория кръг чака победителя от двубоя между френския квалификант Жулиен Бенето и участващия с "уайлд кард" британец Джеймс Уорд.

Григор помете американец в "Куинс"

Ключов в първия сет се оказа четвъртият гейм, в който Димитров успя да реализира пробив на 15, като при последната точка спечели надиграване на мрежата с противника си. Това позволи на българина не след дълго да поведе с 4:1. Хасковлията не срещаше трудности на свой сервис, а при 5:2 имаше и брейкпойнт. Димитров го пропусна, но после сложи точка на спора в първата част с гейм на нула, в който имаше началния удар.

Вторият сет започна отлично за Григор, който веднага реализира пробив на 15, а след това го затвърди без кой знае какви проблеми за аванс от 2:0. Димитров продължаваше да играе добре и при 3:1 направи пробив. Авансът на 26-годишния хасковлия бързо стана 5:1 и всичко изглеждаше решено. При 15:15 в следващия гейм Димитров показа невероятна защита и по блестящ начин успя да се пребори за точката. Това изглежда пречупи американеца и той допусна двойна грешка при следващата точка, което донесе два мачбола на Григор. Българинът реализира втория и след само 54 минути игра си осигури място във втория кръг.

Заемащият 11-о място в световната ранглиста Димитров не направи нито една двойна грешка днес и записа 6 аса при 63% вкаран първи сервис. В целия мач българинът не даде на 41-ия в ранглистата американец нито една точка за пробив.