Пелегрини и Петаня изковаха успеха на Италия над Дания на Евро 2017 (видео)

Петкратният европейски шампион (до 21 години) Италия победи Дания с 2:0 в мач от група С на Европейското първенство за младежи до 21 години в Полша.

"Адзурите" доминираха и извоюваха успеха на стадиона в Краков с голове през второто полувреме на Лоренцо Пелегрини и Андреа Петаня.

Пелегрини откри резултата в 54-а минута със зрелищна задна ножица. Халфът на Сасуоло се разписа в навечерието на 21-ия си рожден ден и даде преднина на Италия.

В 86-а минута Андреа Петаня от Аталанта затвърди успеха на италианците с второ попадение след асистенция на Киеза.