САЩ остави Полша извън финалите и направи голям подарък на България (видео)

Мъжкият национален отбор на САЩ направи голям подарък на България, след като остави световния шампион Полша извън финалите на Световната лига. Момчетата на треньора Джон Спероу обърнаха и надиграха "Дружина полска" с 3:1 (29:31, 25:17, 27:25, 25:20) в последен мач от Група Н1 на първа дивизия, игран тази вечер в пълната с близо 8000 зрители зала "Атлас Арена" в Лодз.

Така световните шампиони от Полша останаха на 8-о място в общото крайно класиране в дивизията с 4 победи, 5 загуби и 12 точки. Това от своя страна гарантира участието на Канада на финалната шестица в Куритиба, след като "кленовите листа" имат 5 победи, 4 загуби и 12 точки.

Победата на САЩ пък от своя страна е голям подарък за България, която вече се нуждае от каквато и да е победа (б.р. дори с 3:2 гейма) срещу Аржентина малко по-късно в последната си среща. При успех "лъвовете" ще завършат на 6-о място също с 5 победи, 4 загуби и 12 точки като Канада, но с по-лошо геймово съотношение, и също ще се класират за финалите, измествайки от 6-та позиция именно американците, които към момента имат 4 победи, 5 загуби и 14 точки.

Най-полезен за американския тим стана Тейлър Сандър със 17 точки (4 блока, 3 аса, 33% ефективност в атака и 50% перфектно посрещане) за победата. Джефри Джендрик (4 блока и 69% ефективност в атака) и Карсън Кларк (46% ефективност в атака) добавиха още 13 и 12 точки за успеха. За "Дружина полска" капитанът Михал Кубяк завърши с 15 точки (1 блок, 1 ас и 50% ефективност в атака).

ПОЛША - САЩ 1:3 (31:29, 17:25, 25:27, 20:25)
ПОЛША: Фабиан Джизга 2, Давид Конарски 12, Михал Кубяк 15, Рафал Бушек 1, Бартломией Лемански 8, Матеуш Биениек 9 - Павел Заторски-либеро (Мачией Музай 2, Гжегож Ломач, Артур Шалпук 6, Александър Сливка 3, Бартош Курек 2)
Старши-треньор: Фердинандо Де Джоорджи
САЩ: Мика Кристенсън 2, Карсън Кларк 12, Тейлър Сандър 17, Тори Дефалко 2, Джефри Джендрик 13, Дейвид Смит 11 - Ерик Шоджи-либеро (Кавика Шоджи 1, Гарет Муагутутиа 10, Джейк Ланглоа 1)
Старши-треньор: Джон Спероу.

ОБЩОТО КЛАСИРАНЕ В СВЕТОВНАТА ЛИГА ВИЖТЕ ТУК!