Косово спечели бронзовите медали на Световната купа

Отборът на Косово спечели третото място на Световната купа по хандбал за мъже, след като победи в малкия финал тима на Кипър с 32:25. Освен бронзовите медали косоварите добиха право и да попаднат в основната схема на квалификациите за Европейското първенство през 2020 година, което за първи път ще бъде с 24 отбора.

Зрителите в ДКС “Васил Левски” станаха свидетели на изключителен мач, в който крайният победител не беше ясен почти до края. През първото полувреме изгледаше, че Косово няма да има проблеми за успеха, след като го затвори при 16:12. Кипърците, обаче, показаха невероятна воля и желание и със силна игра в защита и ефективно нападение успяха да изравнят резултата. Нещо повече – Кипър поведе при 22:20 13 минути преди края на срещата. Настоятелната игра на Косово все пак даде резултат и 8 минути преди сирената резултатът отново бе в тяхна полза – 25:23. До края “сините” не изпуснаха и за момент контрола върху срещата и се поздравиха с хубавата победа.