Ударно "червено" начало в Австрия! ЦСКА-София спечели "Щубай Къп" (видео)

Отборът на ЦСКА-София спечели убедително тристранния блиц турнир "Щубай Къп" в Австрия. Футболистите на Стамен Белчев победиха с 3:1 в първата среща домакините от Вакер (Инсбрук), а във втората надделяха с 2:0 над азерите от Габала. Два от петте гола бяха дело на Кевин Кубемба, а по веднъж точни бяха Антон Недялков, Фернандо Каранга и Кристиян Малинов. Попадението на младия полузащитник за 3:1 срещу Вакер бе изключително красиво и заслужено обра аплодисментите на зрителите.

Тимът от стадион "Българска армия" започна ударно подготовката си в Австрия, след като в първа среща от тристранния блиц турнир "Щубай Къп" победи по категоричен начин с 3:1 домакините от Вакер (Инсбрук). Попаденията за тима на Стамен Белчев реализираха Кевин Кубемба (36’), Фернандо Каранга (39’) и Кристиян Малинов (45’). Попадението на българския полузащитник бе изключително красиво и обра овациите на зрителите по трибуните.

Първата добра възможност в срещата, която бе с продължителност едно полувреме, се откри пред футболистите на Маурицио Якобачи в 8-ата минута. След прострелно центриране отдясно Александър Дюлгеров изчисти в ъглов удар, но се размина на сантиметри от това да намери собствената си врата. В 12-ата минута Стойчо Атанасов загуби една топка по дясното крило и тя моментално бе пратена в предни позиции, където Патрик Елер опита късмета си от далечна дистанция. След удара му обаче топката попадна право в ръцете на Георги Китанов.

Първата добра възможност за “червените” пък се откри в 20-ата минута пред новото попълнение Енрике. Бразилецът бе изведен зад защитата на Вакер, но опитът му да прехвърли вратаря Кнет не бе успешен. Четвърт час по-късно Фернандо Каранга бе намерен непокрит в наказателното поле, но ударът му с глава бе неточен. В следващата атака обаче партньорът му в атака - Кевин Кубемба, бе изведен по перфектен начин зад защитата на домакините и с техничен удар не остави шанс на вратаря Кнет.

Секунди след подновяването на играта защитата на “червените” подцени едно статично положение отдясно и след последвалото центриране оставеният непокрит на задна греда Елер се разписа с глава. Радостта на Вакер трая твърде кратко, защото веднага след това вратарят Кнет допусна ужасна грешка и буквално подари топката на Каранга, за когото не бе проблем да се разпише на празна врата. В последната минута пък Кристиян Малинов реализира изключително красиво попадение с удар извън пределите на наказателното поле.

ЦСКА-София
: 12. Китанов, 5. Бодуров, 2. Атанасов, 23. Дюлгеров, 23. Георгиев, 15. Малинов, 22. Колев, 7. Меркадо, 11. Енрике, 8. Кубемба, 9. Каранга
Старши треньор: Стамен Белчев

За втората среща - с Габала, старши треньорът на "червените" бе направил пет промени в сравнение с първия двубой. На мястото на Стойчо Атанасов, Александър Георгиев, Никола Колев, Кевин Кубемба и Енрике се появиха Божидар Чорбаджийски, Антон Недялков, Давид Симао, Кирил Десподов и Милчо Ангелов.

Двубоят започна отлично за “червените”, след като още в 3-ата минута излязоха напред в резултата. Изненадващо, с хубав удар извън пределите на наказателното поле, се разписа Антон Недялков. В 10-ата минута азерите бяха близо до изравнителното попадение, но ударът на Джамалов мина встрани от вратата. В 11-ата минута пък се откри една от няколко възможности в следващия четвърт час пред Кевин Меркадо. За негово съжаление обаче, еквадорецът нито веднъж не успя да накаже Габала.

Секунди преди края на срещата голмайсторът Недялков пресече топката по левия фланг, след което последва страхотен рейд и прострелно центриране към Кевин Кубемба. Първоначално африканският нападател стреля право във вратаря на Габала, но при добавката не сгреши и удвои аванса на "червените", като по този начин оформи и крайното 2:0.

ЦСКА-София - Габала 2:0
1:0 Недялков 4'
2:0 Кубемба 43'

ЦСКА-София: 12. Китанов, 23. Дюлгеров (2. Атанасов 26'), 5. Бодуров, 4. Чорбаджийски, 3. Недялков, 17. Симао, 15. Малинов (22. Колев), 19. Десподов, 7. Меркадо (11. Енрике 24'), 29. Ангелов, 9.Фернандо Каранга

Снимка: Официален сайт на ЦСКА-София