Турция на полуфинал след здрава битка с Грузия

Турция се класира за полуфиналите на Световната купа по хандбал след успех с 32:26 над тима на Грузия. Двата отбора изиграха страхотен мач в зала ДКС “Васил Левски” във Велико Търново, а опитът на турците в ключовите моменти се оказа решаващ.

Първото полувреме беше изключително равностойно, играеше се гол за гол, като Турция все пак се отдели на почивка с гол аванс – 16:15. През втората част качеството на игра не спадна, а младите хандбалисти от Грузия имаха сили да обърнат резултата до 22:21 в тяхна полза. След това обаче Турция направи серия от 7 поредни гола, в основата на която беше голямата звезда на тима Рамазан Доне, завършил с 15 гола.

За грузинците най-резултатен беше Теймураз Оржоникидзе с 8 гола, а Джорджи Арвелоди се отчете със 7.

В крайна сметка Турция се класира за следващата фаза и утре от 18,00 часа в Габрово ще играе срещу Кипър. Грузия продължава битката за местата от 5-то до 8-мо с мач срещу Китай.

Илкен Шентюрк, старши треньор на Турция: Първо искам да поздравя отбора на Грузия за много интересни мач. И двата отбора се опитаха да играят добър хандбал. Казахме го и преди, мислим мач за мач. Този беше голяма стъпка напред и сега мислим за Кипър. Показахме днес, че имаме много добър и качествен отбор. Всички момчета играят в нашата първа дивизия и с гордея с тях.

Бекари Оржоникидзе, старши треньор на Грузия: Получи се много хубав и интересен мач. За съжаление, те имаха повече опит. Много по-опитни бяха от нас. Възползваха се от нашите грешки. Доволен съм от момчетата, беше много труден мач. Имахме много хубави моменти, видяхме голям хандбал, което е много важно за развитието ни.

Теймураз Оржоникидзе, разпределител на Грузия: Направихме всичко възможно да спечелим, но сме млад отбор, отстъпвахме физически на Турция. Не познаваме следващия ни съперник Китай. Те са нов отбор за нас, но ние ще направим всичко възможно, за да победим.