Косово на полуфинал след успех над Люксембург

Отборът на Косово ще играе полуфинал на Световната купа по хандбал, след като надигра тима на Люксембург с 34:23.

Косоварите направиха страхотен мач и с прекрасна игра в защита и нападение не дадоха много възможности на коравия отбор на Люксембург. “Сините” в този двубой изиграха срещата с огромно желание и къс, борба за всяка топка и още до почивката изглеждаше, че са решили нещата – 16:10.

През второто полувреме Косово контролираше нещата на терена, не допусна отпускане и убедително продължи в следващата фаза. Там Косово ще играе срещу шампиона от последното издание на турнира Фарьорски острови.

Люксембург ще играе срещу България в долната част на схемата – за разпределение на местата от 5-то до 8-мо.

Адриан Стот, старши треньор на Люксембург: Започнахме този мач много лошо, особено в нападение. Не успяхме да развием играта си. Нямаше ги тези пасове, комбинации. Те успяха да ни спрат, бяха много мотивирани за този мач, може би повече от нас. Утре играем срещу България, мач като останалите. Надявам се да се представим добре.

Таип Рамадани, старши треньор на Косово: Бяхме много добре подготвени за този мач. Следяхме Люксембург в последните 2-3 месеца, защото бяхме предвидили, че можем да се срещнем с тях в тази фаза. Момчетата се пребориха, изхабиха много енергия и бяха максимално концентрирани. Много съм доволен от представянето ни. Познавам добре Фарьорски острови, играхме срещу тях преди две години в този турнир. Силен отбор са, бърз и дисциплиниран. Ще бъде хубав мач.

Енис Кабаши, ляв гард на Косово: Не беше никак лесно. Имаме добър отбор, но същото се отнася и за Люксембург. Бяхме много добре подготвени. Те спечелиха първите си три мача, но ние знаехме какво да очакваме. Важното беше, че от първата до 60-та минута играхме на добро ниво и играта ни не спадна дори за момент. Познаваме отбора на Фарьорски острови, настроени сме за битка и се надявам да се получи.