Мирела Демирева и Ивет Лалова на живо през уикенда по Mtel Sport 2

През уикенда феновете на леката атлетика ще имат възможност да гледат на живо по Mtel Sport 2 участието на Мирела Демирева и Ивет Лалова в шестия кръг от Диамантената лига в Стокхолм. Директното излъчване от шведската столица стартира в 17:00 часа, като то ще бъде предшествано от пряко студио половин час по-рано.

След като не бе включена в класирането в Осло заради настъпване на вътрешната линия на коридора, Ивет Лалова ще търси добро представяне в спринта на 200 м в Швеция. В момента Лалова е 8-а в световната ранглиста в своята коронна дисциплина, като най-добрият и резултат дотук е 22.88 секунди, записан в Юджийн, САЩ. Очаква се българката да стартира малко след 18:00 часа, като тя ще бяга в компанията на Мюриел Ахуре от Кот Д'Ивоар, която завърши втора в Осло с 22.74 секунди.

Мирела Демирева излиза за своя трети старт от Диамантената лига през сезона. Спортист номер 1 на България за 2016 г. ще се появи на стадиона около 17:00 часа. Най-силното постижение през сезона за Демирева е 188 см, постигнато също като Лалова в Юджийн, в края на май. В надпреварата Стокхолм ще участва и водачката в ранглистата през тази година Мария Ласицкене (Кучина). Рускинята, която се състезава под неутрален флаг, спечели състезанията в Юджийн и в Рим, а преди дни записа личен рекорд от 204 см на турнира в Хенгело, Холандия.