Уеска навакса изоставане от 0:2 и запази шансове за Примера (видео)

Отборите на Уеска и Хетафе направиха 2:2 в първи 1/2-финален плейоф за влизане в Ла Лига, игран в арагонския град. Гостите от "Колисеум Алфонсо Перес" водеха с два гола четвърт час преди края след две попадения на Хорхе Молина (51-дузпа и 73). Винисиус Араухо (75) и Жуанжо Камачо (90+3) изравниха в края.

Срещата на "Ел Алкорас" започна с доминация на домакините, които обаче не успяваха да създадат чисти положения. Постепенно Хета изравни играта, като Чули и Портийо бяха най-опасни. Втората част започна с гол във вратата на Уеска. Таранът Хорхе Молина откри резултата от дузпа в 51-ата минута. Голът сериозно смути арагонския тим. В 73-ата Молина реализира и втори с глава, който остана спорен заради съмнения за засада. Две минути по-късно Винисиус Араухо преодоля Висенте Гуаита. В 93-ата капитанът Камачо оформи крайния резултат 2:2 след хубав удар с глава при центриране на Давид Лопес.

Реваншът е в събота в мадридското предградие. Уеска мечтае за първо участие в Примера, докато Хетафе се цели в скорошно завръщане. Тази вечер е другият 1/2-финал между Кадис и Тенерифе.

Снимка: Marca