Звездите на Берба и Фиго със страхотно зрелище пред 40 000 в името на децата на България (видео+галерия)

Звездните отбори на Димитър Бербатов и Луиш Фиго завършиха 3:3 в страхотно зрелище пред 40 000 зрители на стадион "Васил Левски". Приходите от двубоя ще отидат за подпомагане на талантливи български деца.

В срещата взеха участие куп световни звезди, които често демонстрираха страхотни изпълнения и логично бяха оценени подобаващо от феновете. Освен Фиго и Бербатов, пред българската публика играха Христо Стоичков, Стилян и Мартин Петрови, Давид Трезеге, Райън Гигс, Пол Скоулс, Патрис Евра, Красимир Балъков, Неманя Видич, Робер Пирес, Роби Кийн, Предраг Миятович и много други.

United Stars - All Stars

За отбора на Бербатов с два гола се отличи Роби Кийн, а Карлос Марчена си вкара автогол. За поканените от Фиго футболисти две попадения вкара Давид Трезеге и веднъж се разписа Шимао Саброса.

Резултатът откри Давид Трезеге още в 4-ата минута, когато отбеляза феноменален гол. Фиго центрира отдясно към французина, който след страхотен шут с левия крак от воле не остави шанс на Дейвид Джеймс.

United Stars - All Stars 0:0 В 8-ата минута отборът на Бербатов върна попадението, като с основна заслуга бе именно Берба. Гигс центрира към нашия футболист, който стреля с глава, а в опита си да изчисти топката Карлос Марчена я прати във вратата на Йенс Леман - 1:1.

Загрявка на големите звезди

В 11-ата минута отборът на Фиго отново поведе и пак автор на гола бе Давид Трезеге, реализирал отблизо след великолепно подаване на Мичел Салгадо.

В 23-ата минута брилянтна комбинация Кийн-Бербатов матира отбраната на противника, но атрактивният шут на българския нападател с пета бе спасен от Леман.

По-добрата игра на Юнайтед Старс в заключителните минути на първата част даде резултат. В 44-ата минута Бербатов получи извеждащ пас отдясно и подаде към бившия си съотборник в Тотнъм Роби Кийн, за когото не бе проблем да вкара на празна врата за 2:2.

Девет минути след началото на втората част огборът на Фиго поведе за трети път. Шимао Саброса получи великолепен пас зад гърба на противниковата отбрана и останал очи в очи с Дейвид Джеймс без проблем реализира.

В 61-ата минута Бербатов демонстрира брилянтната си техника, извеждайки по фантастичен начин Роби Кийн сам срещу вратаря, но ирландецът не успя да преодолее Леман. Три минути по-късно Луис Саха стреля силно, но Джеймс изби. Последва нов бомбен шут, този път на Луиш Фиго, който намери напречната греда.

В 69-ата минута се стигна до ново равенство, когато Роби Кийн вкара на празна врата след великолепно подаване на Мартин Петров.

До края на шоуто двата отбора атакуваха яростно, но двамата вратари се представиха на ниво и не позволиха топката отново да навести техните мрежи.

United Stars - All Stars 3:3

0:1 Давид Трезеге 4
1:1 Карлос Марчена 8 авт.
1:2 Давид Трезеге 11
2:2 Роби Кийн 44
2:3 Шимао Саброса 54
3:3 Роби Кийн 69