Без проблеми за ЦСКА-София, Лудогорец и Славия, Ботев взе дербито на Пловдив

Ботев (Пловдив) отнесе с 3:1 съгражданите си от Локомотив и се класира за четвъртфинал на държавното първенство за деца, родени 2002-а година (U15). Първата среща завърши 1:1 в Коматево, но на Лаута днес гостите доминираха от началото до края.

Аспарух Славов вкара два гола за Ботев, като откри резултата, а след това вкара и за 3:1. Най-добрият в техните редици- плеймейкърът Станислав Шопов също се разписа, като на два пъти пропусна други чисти ситуации. Кристиян Томов намали на 1:2 за Локомотив в началото на второто полувреме. Левски се измъкна в Русе и след 2:1 в първата среща на Герена, сега се класира за топ 8 след 0:0 срещу Дунав 2010. Лудогорец, друг от фаворитите, нямаше проблеми при визитата на Локомотив (София) и го срази с 6:0 в Надежда. Първата среща беше спечелена отново от разградчани с 3:0.

Аналогичен сценарий имаше в двойката ЦСКА-София- Ботев (Враца), като червените спечелиха за втори път, този път с 5:0 и общо с 6:0.

Втори победи днес постигнаха Славия и Етър ВТ, като виолетовите не бяха така убедителни, но пък проявиха характер. Единственият мач, който не се реши в редовното време, беше в Бургас, където малките нефтохимици спечелиха реванша с Черно море с 2:0 и при дузпите триумфираха с 3:1.

Осминафинали от държавното първенство за деца, родени 2002 г (U15):
ЛЕВСКИ-РАКОВСКИ (София)- Черноморец (Бургас) 3:0 (в първата среща 0:0)
Локомотив (София)- ЛУДОГОРЕЦ (Разград) 0:6 (0:3)
Дунав 2010 (Русе)- ЛЕВСКИ (София) 0:0 (1:2)
ЦСКА-СОФИЯ (Сф)- Ботев (Враца) 5:0 (1:0)
Локомотив (Пловдив)- БОТЕВ (Пловдив) 1:3 (1:1)
Берое (Ст. Загора)- СЛАВИЯ (София) 1:3 (0:3)
Локомотив (Г. Оряховица)- ЕТЪР ВТ (В. Търново) 1:2 (0:1)
НЕФТОХИМИК (Бургас)- Черно море (Варна) 2:0, 3:1 при дузпите (0:2)

Забележка: отборите, посочени с главни букви, се класират за четвъртфиналите. Жребият за тази фаза е във вторник