Република Ирландия се спаси пет минути преди края (видео)

Силно второ полувреме спаси Република Ирландия от домакинска загуба в двубоя с Австрия от Група “D” на квалификациите за Мондиал 2018. Срещата в Дъблин завърши при резултат 1:1 след изравнително попадение за състава на Мартин О’Нийл пет минути преди края. Ирландците все още нямат загуба след шест изиграни срещи и продължават да си оспорват първото място с тима на Сърбия.

Джон Уолтърс вкара важния гол за 1:1 в 85-ата минута след грешка на защитника на Байер (Леверкузен) Александър Драгович. Друг бранител от германската Бундеслига - Мартин Хинтерегер, беше реализирал за австрийците в 31-вата минута след заучено изпълнение на корнер.

Малко след попадението на Уолтърс за 1:1 домакините вкараха още веднъж, но реферът не зачете гола заради нарушение в атака.

През есента ирландците спечелиха като гости във Виена и за отбора от алпийската страна победата днес беше от огромно значение, но тя се изплъзна. Австрийците остават на трета позиция преди късния мач от групата.

В другата среща от 19:00 часа Молдова и Грузия направиха 2:2.