Голям интерес към първия турнир Pro Shop Golf Cup 2017

Интересът към турнира беше значителен, над 50-има голф участници стартираха в първия за сезон 2017г. голф турнир от веригата Pro Shop Golf Cup със специалното съдействие на дългогодишните партнори на голф клуба – Chervo и любезното съдействие на тур оператора Бългериан Голф турс.  Бългериан Голф турс е водеща тур операторска фирма, която има за цел да популяризира България като нова и интересна голф дестинация. Собственикът Борис Борисов, връчи на победителите на първите две места в дивизиите ваучери за тридневна почивка с две игри на голф в италианския голф комплекс - Chervo Golf Hotel SPA & Resort. Бранда Chervo e една от най-известните и доказани голф марки за дрехи и аксесоари в света. Подаръците осигурени за победителите на второ и трето място в двете дивизии, освен специално изработени трофей, бяха – дрехи и аксесорари на марката.  Турнирът се проведе на 10 Юни на шампионското игрище Иън Ууснам в комплекс Пирин Гоф и Кънтри Клуб, съпътсван с много слънце и вятър, без който предизвикателството нямаше да бъде интересно.

Участниците играха индивидуален стейбълфорд на 18 дупки, разделени в две дивизии. Награждаването на победителите се проведе непосредствено след края на турнира. На първо място в дивизия А с хендикап до 18,4, с 37 точки, се класира – Ивайло Филипов. Второто място бе отредено за Игор Риммер, с нетен резултат от 34 точки, а на трето място се нареди състезателят от националния отбор по голф - Димитър Савов с точка по-малко, който спечели и приза за специалната награда за ‘’Най- дълъг удар’’.
Класирането в дивизия Б с хендикап от 18,5 до 36, първото място с 41 точки спечели Светозар Андреев, следван от Христо Божиков с резултат от 36 точки, чиято топка падна на 180см до пин позицията и спечели наградата за ‘’Най-близо до флага’’. На трето място с победа от 35 нетни точки се класира Ваня Маневска.

В неделния ден, се проведе и вторият за сезона турнир „Без хендикап”. Турнирът дава възможност  всеки начинаещ голфър, започнал своя курс „Зелена карта” или наскоро завършил такъв, да опита от магията на истинските голф турнири.

Цял ден участниците бяха съпътсвани от дъжд, който даде допълнителен стимул на участниците и те завършиха успешно, задната деветка на шампионското игрище на Пирин Голф и Кънтри Клуб, проектирано от Иън Ууснам.

Със силен резултат от 28 нетни стейбълфорд точки, първото място зае Петър Михалев, който за втори път печели първото място на турнирите без хендикап за 2017г. Той бе награден със златен медал и двумесечно Пълно членство в голф клуба. На второ място с 14 нетни точки, се нареди Живко Вълков, последван от 11-годишния Александър Жилев на трето, с резултат от 11 нетни точки. Те бяха наградени с медали и едномесечно Пълно членство в голф клуба. Всички участници получиха правилник по голф, от който да черпят информация.