Новакович сложи точка на богатата си кариера с гол и победа на Словения (видео)

Словения победи Малта с 2:0 в Любляна и излезе на второ място във временното класиране на квалификационна Група F за Световното първенство в Русия през следващата година. По-късно днес Словакия гостува на Литва и при успех може да си върне втората позиция. Йосип Иличич откри резултата в добавеното време на първото полувреме с майсторски удар в далечния ъгъл, а в 84-ата минута асистира на Миливое Новакович, който отблизо оформи крайния резултат. Бившият нападател на Литекс и Кьолн бе основно действащо лице днес, защото това бе последният мач в неговата богата професионална кариера.

Доминацията на словенците бе значителна, като те владееха топката в 70% от времето и отправиха 23 удара към вратата на Малта, 9 от които точни.

Словения е на второ място с 11 точки - три зад лидера Англия. Малта все още няма нито една точка.