Леброн върна Кливланд в серията с рекорден мач (видео)

Леброн Джеймс записа рекорден за финални серии девети трипъл-дабъл, а Кайри Ървинг отбеляза 40 точки при победата на Кливланд Кавалиърс със 137:116 срещу Голдън Стейт Уориърс, с което шампионите запазиха шансове за дублиране на титлата си в Националната Баскетболна Асоциация.

Без значение на кого ще заложиш по време на дербито, със Загорка шансовете ти са гарантирани. 1 от 4 печели*

Също като през миналата година, след четири мача Кавс изостават с 1:3, а сега предстои двубой в Оукланд, но домакините вече няма да бъдат окрилени от победна серия, свършила на 15 мача.

"Имаме шампионски ген", категоричен бе Джеймс, който счупи рекорда на легендата Меджик Джонсън с деветия си трипъл-дабъл във финална серия. "Показахме това днес и просто трябва да продължим да играем така в следващите мачове. Играхме отборно, играхме бързо в атака и силно в защита. Това обаче е само един мач".

Не само Джеймс, а и Кливланд счупи рекорд. Шампионите от миналата година отбелязаха 86 точки само за първото полувреме и удържаха чудовищния си аванс в луди последни две четвъртини. До момента няма отбор, ставал първенец след изоставане от 0:3, но Джеймс и неговите съотборници показаха, че са напълно способни да повторят миналогодишния обрат.

Феновете пък скандираха "Кавс в седмия мач!". "Билийвланд (игра на думи от вярвам - believe, и името на самия град - Cleveland) няма да се предаде. Битката продължава и няма да се откажем", заяви след срещата треньорът на домакините Тайрън Лю.

Уориърс минаха на парад през Западната конференция и бяха на 48 минути от партито, което планираха цяла година, но 35-те точки на Кевин Дюрант не бяха достатъчни. Той не получи особено голяма помощ и от Стеф Къри, който вкара 14 точки при 4/13 в стрелбата си. Джеймс завърши мача с 31 точки, 10 спечелени борби и 11 асистенции. Кевин Лав вкара шест тройки за отбора на Кливланд, който завърши деня с 24 точни стрелби от далечно разстояние. Това е друг рекорд за финална серия в историята на НБА. Тя пък можеше да е равна при 2:2, ако Кайл Корвър не бе пропуснал стрелба от тройката в последната минута на третия мач.