Олимпийският шампион Бразилия обърна хита Канада във Варна (видео + снимки)

Олимпийският шампион от Рио 2016 Бразилия записа първа победа на турнира от Световната лига по волейбол, който се провежда във Варна. В първи мач от група Е1 южноамериканският тим надделя над Канада с 3:1 (23:25, 25:20, 25:22, 25:23). Това е третата победа на "кариоките" в тазгодишното издание на Световната лига, като те имат и една загуба. Канадците пък са с два успеха и две загуби.

Двата отбора изиграха изключително интересна и оспорвана първа част. След по-добро начало за канадците, които поведоха с 3:1, бразилците изравниха при 3:3. Последваха нови три равенства, а при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за Канада. След прекъсването равностойната игра продължи. Резултатът бе изравняван 8 пъти, а при второто техническо прекъсване аванс от 1 точка имаха бразилците - 16:15. След прекъсването нито един от двата тима не успяваше да се откъсне с повече от 2 точки и резултатът бе изравняван 7 пъти, последно при 23:23. В самия край на гейма играчите на Канада показаха по-здрава психика и по-добра игра и спечелиха първата част с 25:23.

През втората част се повтори ситуацията от първия гейм. Играта бе равностойна, а резултатът бе изравняван няколко пъти до първото техническо при 8:7 за Канада. След прекъсването символичните домакини на два пъти успяваха да поведат с 2 точки, но бразилците бързо изравняваха резултата. При второто техническо прекъсване Бразилия водеше с 16:14. След 16:15 за символичните гости показаха много добра игра в атака и на блокада и реализираха 6 поредни точки и поведоха с 22:15. До края на гейма Бразилия нямаше проблеми и спечели втората част с 25:20.

В началото на третата част Канада успя да поведе в резултата, но бразилците обърнаха резултата до 6:3. Последваха 4 поредни точки за Канада, но при първото техническо прекъсване резултатът бе 8:7 за южноамериканците. След прекъсването Канада успя да изравни при 11:11, последва още едно равенство, а при второто техническо прекъсване резултатът бе 16:14 за Бразилия. След 16:15 за бразилския тим символичните гости реализираха три поредни точки и поведоха с 4 точки - 19:15. В края на гейма бразилците пропиляха 4 геймбола, но все пак успяха да спечелят третата част с 25:22.

Бразилия успя да поведе в началото на четвъртата част, но Канада веднага обърна резултата и при първото техническо прекъсване водеше с 8:6. След прекъсването бразилците реализираха три поредни точки и не само изравниха резултата, но и поведоха. Последваха две изравнявания на резултата, след което с отлична игра Канада успя да поведе с 3 точки - 13:10. След този резултата бразилците много добра игра, особено на блокада и успяха да изравнят, а след това и да поведат. Последва още едно равенство, а при второто техническо прекъсване Бразилия водеше с 16:15. След този резултата последваха общо 7 изравнявания, но с отлична атака и грешки на противника Бразилия спечели гейма с 25:23 и съответно мача с 3:1 гейма.

Без значение на кого ще заложиш по време на дербито, със Загорка шансовете ти са гарантирани. 1 от 4 печели*

Втората среща от програмата днес е между отборите на България и Полша.

КАНАДА - БРАЗИЛИЯ 1:3 (25:23, 20:25, 22:25, 23:25)

КАНАДА: Брет Джеймс Уолш, Райли Брендън Барнс 12, Джон Гордън Перин 20, Никалъс Хоуг 11, Греъм Вайгръс 9, Дийниъл Дженсън 6 - Камерън Бейн-либеро (Стивън Маршал-либеро, Шарън Върнън-Ивънс 5, Джейсън Дероко 1, Лукас Ван Въркъл, Тейлър Сандърс)
Старши треньор: Стефан Антига