Очаквайте: Левски с последна тренировка преди срещата с Берое, "сините" са амбицирани да се върнат към победите

Лудогорец U15 направи сериозна крачка към 1/4-финалите

Лудогорец U15 направи сериозна крачка към 1/4-финалите на републиканското първенство за юноши, родени до края на 2002 година. В първи двубой от осминафиналната фаза на турнира момчетата на Диан Ангелов нямаха особени проблеми с гостите си от Локомотив (София) и ги победиха с класическото а 3:0.

През първото полувреме напрежението бе сковало малките "орли" и те не успяха да покажат най-доброто, на което са способни, пише на официалния сайт на Лудогорец.

След няколко пропуска пред вратата на столичните "железничари", двата тима се прибраха в съблекалните при резултат 0:0. През второто полувреме играта на разградчани потръгна, те започнаха да комбинират добре и да атакуват опасно. Първото попадение във вратата на съперника падна в 55-ата минута, а негов автор бе Петър Георгиев. След осем минути в прегръдките на съотборниците си попадна Хидает Хюсеин, а Онур Чолак оформи крайното 3:0 в 67-ата минута.

Реваншът е на 11 юни, неделя, от 10:30 часа в София. Ако преодолеят Локомотив, "орлите" ще очакват какъв съперник ще им отреди жребия за полуфиналите.

„Доволен съм от момчетата. Стараха се, раздадоха се на терена и особено през второто полувреме, играха добре. Резултатът ни дава сериозни шансове да сме крайни победители, но не бива да се има отпускане, защото във футбола то се наказва жестоко”, каза след края на двубоя Диан Ангелов.

Съставът на Лудогорец U15: Мирослав Пейчев, Ники Пенков, Алекс Луканов, Костадин Илиев, Петър Янакиев, Георги Маджаров, Калоян Симеонов, Валентин Цветанов, Хидает Хюсеин, Петър Георгиев, Онур Чолак (Димитър Василев, Стилиян Спасов, Даниел-Виктор Кънчев).