Литекс наниза шест на Ювентус на ходом

Литекс приключи участието си в аматьорския футбол с 6:0 в село Малчика срещу местния Ювентус в среща от 30-ия последен кръг на Северозападната Трета аматьорска лига. По програма двубоя трябваше да се играе в Ловеч, но през есента съперниците размениха домакинствата си. Сега селекцията на Живко Желев взе изразителния успех с лекота. Той дори можеше да е и двуцифрен. Интригата изчезна още в началото, когато Преслав Антонов се разписа първо в 20-ата секунда, а след това и в 7-ата минута.

До края на полувремето резултата стана категоричен след попадението на Искрен Писаров. След почивката "оранжевите" мушнаха още три гола, като по веднъж се разписаха Антоний Балъков, Руслан Иванов и Радослав Байчев. На два пъти и гредите помогнаха на домакините след ударите на Байчев и Денил Селимински. Съставът на Юве имаше само един шанс за почитен гол, но ловешкия вратар спаси първо опасен шут на Костадин Малинов, а после защитник изби от голлинията добавката на Йонко Коев. Така Литекс завърши по шампионски първенството и вече мисли за Втора професионална лига.