Септември не можа да бие Пирин Рз, остана втори

Отборите на Септември (Симитли) и Пирин (Разлог) завършиха наравно 2:2 в среща от последния 34-ти кръг на Югозападната трета лига. Срещата бе без значение, но двата отбора от пиринския край направиха здрав мач. Гостите от Разлог първи поведоха в резултата чрез юношата Падарев и запазиха преднината си и до края на първото полувреме.

На почивката наставникът на домакините Спас Стоименов вкара в игра опитните Анатоли Лулейски и Борислав Хазуров и това даде резултат. В 67-та минута Лулейски изравни резултата, а 5 минути по-късно Андон Гущеров вкара и за 2:1. В заключителните минути гостите вкараха и втори гол, като точен бе Димитър Мавродиев за крайното 2:2 .

В класирането Септември завърши на второ място със 72 точки, а Пирин Разлог финишира 11-ти с 41 точки. Веднага след края на срещата представител на ЗС на БФС връчи купа на отбора от Симитли за второто място.