Румъния с безпроблемна победа над Косово в София

Националният волейболен отбор на Румъния записа втора победа на турнира в Група С от квалификациите за световното първенство за жени през 2018 година в Япония, домакин на който е София. Момичетата на треньорката Мадалина Ангелеску биха без проблеми аутсайдера Косово с 3:0 (25:12, 25:12, 25:13) само за 56 минути игра в предпоследния си 4-и мач на турнира, игран снощи пред едва около 50 зрители в столичната зала "Христо Ботев".

Така румънките са на 3-о място във временното класиране с 2 победи, 2 загуби и 6 точки, с колкото е и 4-ия Швейцария. Днес (4 юни) в последния ден на квалификацията двата тима ще играят един срещу друг от 17,30 часа. Косово е на дъното без нито една победа и спечелен гейм, като днес ще излезе срещу България в последния мач на турнира от 20,00 часа.

Най-резултатна за Румъния стана влязлата като резерва Андрея Мария Петра с 10 точки (3 блока и 78% ефективност в атака) за победата. За косоварките Флорентина Делиу завърши с едва 6 точки.

РУМЪНИЯ - КОСОВО 3:0 (25:12, 25:12, 25:13)
РУМЪНИЯ: Александра Капеловиес 7, Йоана Бачу 4, Ана Казачу 4, Ариана-Кристиана Първ 4, Роксана Янчу 8, Нека Ониейекве 3 - Михаела Албу-либеро (Андрея Мария Петра 10, Адриана Валку 6, Адина Салаору, Рамона Марчу 3, Андрея Испас-либеро)
Старши-треньор: Мадалина Ангелеску
КОСОВО: Вилдане Яшари, Флорентина Делиу 6, Назмие Ибрахими 1, Анила Криезиу 3, Блеона Кадриу 1, Егзона Чечи - Фиола Хисени-либеро (Зила Кадриу 1, Елвира Байрактари 2, Венера Кадриу 2, Фиола Шабани, Рукийе Муя 4, Шерифе Бехрамай-либеро)
Старши-треньор: Лорик Илази.