ЦСКА 1948 взе Купата и крачи към "В" група след 3 дузпи, червен картон, драма и бой (видео)

ЦСКА 1948 продължава похода си към "В" група, след като днес надигра с 4:3 Надежда (Доброславци) във финала, който излъчи столичния първенец на "А" Областна група.

Срещата бе изключително драматична, за което спомогна и не много доброто съдийство на елитния рефер Николай Йорданов. Десет минути преди края на двубоя футболист на Надежда бутна при спряна игра играч на ЦСКА 1948, след което друг състезател на Доброславци си позволи да удари човек от спортно-техническия щаб на червените. Това предизвика масово меле и като по чудо не се стигна до нахлуване на публиката на ЦСКА1948 на терена.

Йорданов обаче прецени, че не трябва да показва картони в тази ситуация.

Иначе футболистите на Валентин Илиев набързо поведоха с 2:0 до 25-ата минута. Първо се разписа Кирил Атанасов, а Борислав Трендафилов удвои от дузпа.

Малко по-късно Георги Георгиев намали на 2:1 също от 11-метров наказателен удар. В 44-ата минута Йоан Маринов вкара трети гол за ЦСКА 1948, а междувременно червените направиха и няколко фрапантни пропуска.

Втората част започна с натиск на играчите в червено и нови пропуски, този път на голмайстора Кирил Атанасов, който на два пъти не уцели празната врата.

И когато никой от над 600-те фенове по трибуните не очакваше да се случи някаква драма, предвид показаното на терена, дойде куриозното попадение на Георги Вътев от фаул за 3:2. Футболистът на Надежда центрира от тъча, а вратарят на червените Десподов позволи на топката да тупне няколко пъти и да навести неговата мрежа.

В 70-ата минута драмата стана пълна, след като Николай Йорданов изгони Мариян Димитров за това, че продължи да играе след сигнал на съдията.

Все пак в 75-ата минута резервата Йоан Маринов вкара за 4:2 за ЦСКА 1948.

Малко по-късно настана масово меле между играчите на двата отбора, а след него Йорданов спести поне два червени картона на тима от Доброславци.

Надежда продължи да се бори до последната секунда и в 90-ата минута стигна до трети гол. Той бе отбелязан от Георги Георгиев, реализирал за втори път от дузпа, оформяйки крайното 4:3 за ЦСКА 1948.

Така червените спечелиха приза "Столичен първенец" и продължават борбата за влизане във "В" група.

ЦСКА: Десподов, Младенов, Петров, Митев, Стоянов, Савов, Джамов, Димитров, Спасов, Атанасов, Трендафилов

снимка: Марин Маринов, Sportal.bg