Неубедителна България поведе с 2:1, но загуби и от Аржентина (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха втора поредна загуба в Световната лига. Днес възпитаниците на Пламен Константинов отново не играха убедително, поведоха с 2:1 гейма, но допуснаха пълен обрат и загубаха от Аржентина с 2:3 (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 12:15) във втория си мач от Група 1 на турнира в Казан (Русия).
България - Аржентина

20 България - Аржентина
Двубоят България - Аржентина започна добре за възпитаниците на Хулио Веласко, които поведоха с 4:2 след няколко грешки на българските волейболисти. Ас на Кристайн Поглажен и 6:3 за “гаучосите”. Две поредни мощни атаки на Цветан Соколов доведоха резултата до 5:7. Ас на Тодор Скирмов донесе равенство при 7:7. Аржентина дръпна с 10:10 и 11:8, след което Пламен Константинов взе прекъсване за България. Николай Николов заби единична блокада срещу атака на Пабло Крер. България намали до 12:13 и 13:14 след блокада на Цветан Соколов. Сервис на Цветан Соколов в мрежата даде преднина на Аржентина от 2 точки при второто техническо прекъсване. България съумя да изравни при 16:16, след като Цветан Соколов надигра тройната блокада на Аржентина. “Гаучосите” поведоха с 21:19 и съумяха да стигнат до геймбол при 24:20. Пламен Константинов взе второто прекъсване за България в гейма. Атака на Николай Николов, двойна българска блокада и атака на Виктор Йосифов донесоха 3 поредни български точки и 23:24. Хулио Веласко взе прекъсване за Аржентина. Южноамериканците съумяха да завършат успешно своята атака и да спечелят първата част с 25:23.
Българските национали поведоха с 2:1 и 3:2 в началото на втората част. Кристиан Поглажен би начален удар в мрежата и 4:3. Аржентина поведе с 8:7 след атака на Гонсало Кирога. България обърна развоя на резултата след мощна атака на Цветан Соколов, която доведе до 11:9. Атака на Николай Пенчев и 14:11. “Гаучосите” намалиха до 13:14. Ас на Гонсало Кирога и равенство при 14:14. Аржентина пак поведе с точка при второто техническо прекъсване 16:15 след нова българска грешка. Още грешки в играта на България даде предимство на Аржентина с 18:16 и 19:17. Възпитаниците на Пламен Константинов намалиха до 19:20, а Хулио Веласко взе прекъсване за южноамериканците. Георги Братоев се появи в игра на мястото на Георги Сеганов. Мартин Рамос би сервис в аут и 20:20. Аржентина дръпна с 2 точки при 22:20 след единична блокада  Гонсало Кирога срещу атака на Цветан Соколов. Пусната топка на Георги Братоев и атака на Тодор Скримов доведе до равенство при 22:22. Единична блокада на Николай Николов и България поведе с 23:22. Гонсало Кирога игра с блокадата ни и изравни резултата до 23:23. Нова единична блокада на Николай Николов и България спечели втората част с 25:23.
Георги Братоев остана на игрището и в началото на третата част. България поведе с 3:2 в началото на третия гейм, след като Херман Йохансен би сервис в аут. Блокаут на Николай Николов и националите дръпнаха с 2 точки при първото техническо прекъсване - 8:6. България поведе с 4 точки при 10:6 и Хулио Веласко побърза да вземе прекъсване за “гаучосите”. Мощна атака на Цветан Соколов и 11:7 за България. Аржентина успя да намали до 12:11. Цветан Соколов направи 14:11. Атака на Тодор Скримов и 15:12. Три поредни точки на Аржентина, последна от които дойде след единична блокада на Себастиан Соле срещу атака на Виктор Йосифов. Цветан Соколов даде преднина на България с 16:15 при второто техническо прекъсване. Националите поведоха с 3 точки след технична атака на Цветан соколов над тройната блокада на съперника. Страхотно спасяване в защита на Николай Николов, вдигната топка от Тодор Скримов и блестяща атака на Цветана Соколов направиха резултата 22:19.  България стигна до геймбол при 24:19, след като Николай Николов имаше нова отлична изява в защита, която даде възможност на аржентинците да сгрешат в атака. България спечели третата част с 25:20 след мощна атака на Тодор Скримов по диагонала от зона 4.
Волейболистите на Аржентина стартираха устремно в 4-ия гейм и поведоха с 6:1 след атака на Кристиан Поглажен. “Гаучосите” дръпнаха с 9:3 и 11:4. Единична блокада на Виктор Йосифов върна малко надеждите на националите ни в този гейм - 6:11. Двойна Българска блокада направи 7:12. Много бърза атака в центъра на Николай Николов и 9:14. Тройна българска блокада намали разликата до 11:15. Хулио Веласко взе прекъсване за Аржентина, което даде резултата и в следващото разиграване южноамериканците реализираха за 16:11 при воторото техническо прекъсване. Блокаут на Цветан Соколов и атака в аут на аржентинците сведе разликата само до 3 точки при 14:17. Ас на Мартин Рамос направи резултата 19:14. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Атака на Цветан Соколов от зоно 2 доведе до 15:19. Нова атака на Цветан Соклов по диагонала - 16:20. Ас на Георги Братоев даде нови надежди на България - 18:21. Себастиан Соле бързо върна една точка 18:22. Атака на Цветан Соколов попадна точно на линията - 19:22. Николай Николов би сервис в мрежата и Аржентина стигна до геймбол при 24:20. Тодор Скримов атакува по блокадата - 21:24. Блокаут на Гонсало Кирога донесе успеха на Аржентина в 4-ата част с 25:21.

Лошо начало за България в тайбрека, в който Аржентина дръпна с 5:2 след мощен сервис на Херман Йохансен и контра атака. Пламен Константинов взе прекъсване за България. Атака на Гонсало Кирога и 6:2 за “гаучосите”. Тройна блокада спря атака на Цветан Соколов - 3:7. Мощна атака по диагонала от зона 4 на Тодор Скримов - 4:7. Мощен сервис на Тодор Скримов и трайната ни блокада доведе до 5:7. Аржентина дръпна с 8:5 при техническото прекъсване. При 5:9 Пламен Константинов взе и второто си прекъсване за тайбрека. Атака на Виктор Йосифов намали разликата до 6:9. Бързо комбинация Георги Братоев - Николай Николов и 8:10. Хулио Веласко взе прекъсване за аржентинците. Нова остра атака на Николай Николов - 9:11. Единична блокада на Ники Николов сведе разликата само до 1 точка - 10:11. Атака в аут на Цветан Соколов и 10:12. Николай Николов атакува в аут и Аржентина поведе с 13:10. Момчетата на Хулио Веласко. Розалин Пенчев намали до 11:13. Аржентина стигна до мачбол при 14:11. Атака в аут на Цветан Соколов даде победата на Аржентина в тайбрека с 15:12 и 3:2 гейма в мача.

Цветан Соколов бе най-резултатен в мача с 29 точки (2 аса, 4 блока, 46% ефективност в атака), Николай Николов добави 15 (4 блока, 52% ефективност в атака).

В неделя, 4 юни, в последния мач в Казан България се изправя срещу домакина Русия.

БЪЛГАРИЯ - АРЖЕНТИНА 2:3 (23:25, 25:23, 25:20, 21:25, 12:15)