На живо: Вижте как разрушават стадион "Българска армия"

Сензация! "Бистришките тигри" изхвърлиха "шейховете" от Първа лига (видео+галерия)

Сензационно отборът на Витоша (Бистрица) победи с 1:0 Нефтохимик в баража за Първа лига, като за първи път в своята история ще играе в родния елит. Тимът на Костадин Ангелов надделя с гол на Офоте Пол в 57-ата минута на "Трейс Арена" в Стара Загора.

Така тимът на Христо Янев стана вторият изпадащ след Локомотив (Горна Оряховица), докато "бистришките тигри" последваха Етър (Велико Търново), който вече си гарантира място сред най-добрите отбори на България с директна промоция.

Преди срещата играчите на Витоша бяха наградени от БФС с бронзовите медали и купата на трето място на Втора лига през този сезон.

Витоша (Бистрица) - Нефтохимик Двубоят бе равностоен, а положенията липсваха. В 10-ата минута Георги Хашев бе ударен в главата, от която започна да тече кръв, като бе необходима лекарска намеса. След нея бранителят се завърна на терена. Галин Иванов мина през двама бранители, но стреля слабо в ръцете на Василев.

Витоша (Бистрица) - Нефтохимик Ангел Стоянов отправи първи опасен удар към вратата на "шейховете", но без да затрудни Янко Георгиев. В 20-ата минута попадение на бургазлии бе отменено поради нарушение. Яни Пехливанов прати топката в мрежата, след като тя се отби в горната греда, но Станислав Тодоров бе отсъдил правилно нарушение в атака на Хазуров. В 33-ата минута Огнянов изпусна отлична възможност, която се оказа най-чистата в мача за отбора от Бургас. Юношата на Левски бе изведен от Хазуров, но стреля далеч от целта, като разочарова агитката на "шейховете".

При следващата атака на столичани Офоте също пропусна. Играчът от Нигерия нахлу в наказателното поле, стреля силно, но встрани от вратата.

Витоша (Бистрица) - Нефтохимик Второто полувреме започна с удар от въздуха на Мариян Огнянов, но Василев плонжира и изби. Столичани отвърнаха с удар с глава на Кочилов, който мина над вратата. Две минути по-късно Стоянов центрира отлично, а Офоте с глава вкара във вратата на Нефтохимик. Това се случи в 57-ата минута, а попадението бе негово шесто за този сезон.

Витоша (Бистрица) - Нефтохимик Голът шокира играчите на Янев, които не успяха да създадат чисти положения. Офоте пък в 73-ата минута пропусна да удвои от няколко метра.

Витоша (Бистрица) - Нефтохимик В 81-ата минута феновете на бургазлии имаха претенции за дузпа, като след това счупиха оградата в Сектор "В" на "Трейс Арена". Феновете започнаха да хвърлят бутилки и седалки по терена, като срещата бе прекъсната за няколко минути, но след намесата на органите на реда двубоят продължи.

Радостта на Витоша Бистрица след баража Последните минути "зелените" се хвърлиха в атака, но напрежението в краката им, не позволи на Нефтохимик да стигне до добра атака и гол.

Така сензацията от първия бараж е факт! Нефтохимик напусна след едва един сезон в Първа лига, като остави Бургас без представител сред най-добрите в българския футбол.
Радостта на Витоша Бистрица след баража
Утре от 18:30 часа Септември (София) и Монтана излизат на "Лаута" във втория бараж за Първа лига, в който ще решат последния участник в елита на България за сезон 2017/2018 година.

Наставникът на новаците Коце Ангелов пък за втори път в кариерата си спечели бараж за елита срещу Нефтохимик. Първият път бе преди 10 години, когато водеше Видима-Раковски. Тогава тимът му отново надигра бургазлии с 1:0, отново в Стара Загора, но на стадион "Берое", след продължение.

НЕФТОХИМИК - ВИТОША 0:1
0:1 Офоте Пол (57)

НЕФТОХИМИК: Янко Георгиев, Костадин Велков (85-Емануил Манев), Георги Хашев, Яни Пехливанов, Йордан Йорданов, Николай Дюлгеров (76-Живко Петков), Иван Вълчанов, Мариян Огнянов (66-Любомир Божинов), Галин Иванов, Михаел Орачев, Костадин Хазуров
Треньор: Христо Янев
ВИТОША (БИСТРИЦА): Християн Василев, Румен Гьонов (85-Кристиан Узунов), Йордан Върбанов, Николай Христозов, Кристиян Кочилов, Ивайло Лазаров, Офоте Пол (89-Христо Попадийн), Георги Амзин (80-Димитър Панталеев), Ангел Стоянов, Петко Цанков, Четин Садула
Треньор: Костадин Ангелов

Жълти картони: Хазуров, Йорданов, Манев - Н, Василев - В
Съдия: Станислав Тодоров