България с тежка загуба от Франция на старта на Световната лига (видео + галерия)

Волейболистите от националния отбор на България допуснаха тежка загуба на старта Световната лига. В първи мач от Група 1 в Казан (Русия) възпитаниците на Пламен Константинов паднаха от Франция с 0:3 (23:25, 15:25, 22:25) за час и половина игра.
България - Франция 0:3
Волейболистите на България поведоха с 2:1 в началото на двубоя срещу Франция в Група 1 на Световната лига, който се играе в Казан (Русия). Европейските шампиони и победителите от Световната лига от 2015 година обърнаха резултата до  4:2 и 6:3. Розалин Пенчев намали до 4:7. Първото техническо прекъсване дойде при 4:8, след като Николай Николов би сервис в аут. Единична блокада на Кевин Льо Ру и “петлите” дръпнаха с 12:9. Грешка на Кевин Льо Ру и 12:14. България сведе разликата само до точка при 13:14 и Лоран Тили взе прекъсване. България изравни резултата при 15:15 след единична блокада на капитана Виктор Йосифов. Франция поведе с точка при второто техническо прекъсване 16:15 след техничен блокаут. България изравни при 16:16 след мощна атака на Цветан Соколов по правата от зона 2. Французите пак поведоха с точка, две в резултата. “Петлите” взе аванс от 2 точки при 21:19. При този резултат Теодор Салпаров се появи в игра като посрещач. Стефан Бойер атакува по диагонала през разкъсаната ни блокада от зона 2 - 22:19. Блокаут на Стефан Бойер и 20:23. Бойер би в аут начален удар - 21:23. Тревор Клевено атакува в аут и България намали до 22:23. Ас на Николай Николов доведе до равенство 23:23. Николай Николов сгреши следващия намален удар и Франция стигна до геймбол при 24:23. Нов блокаут на Стефан Бойер донесе успеха на “петлите” в първата част с 25:23.

Втората част започна перфектно за “петлите”, които дръпнаха с 4:0 след атака на Кевин Льо Ру. Пламен Константинов веднага взе прекъсване за България, което даде резултат. Националите намалиха до 4:5, но първото техническо прекъсване дойде при 4:8. Атака на Тревор Клевено и 9:5. При второто техническо прекъсване Франция имаше комфортна преднина от 6 точки 16:10. При 10:18 Георги Братоев замени Георги Сеганов на поста разпределител. Франция продължи да диктува играта и поведе с 10 точки при 20:10. В игра за България се появи и Тодор Скримов, но и това не помогна - Франция спечели категорично втората част с 25:15.
Георги Братоев остана на игрището, а България поведе с 2:0 в началото на третата част. Франция изравни при 2:2. Остра атака на Виктор Йосифов през центъра и 3:2 за България. България поведе с 5:4 след страхотна атака на Николай Пенчев. Френската блокада спря две поредни атаки на Николай Пенчев и “петлите” поведоха с 6:5. България изравни при 6:6 след атака в аут на Тревор Клевено. България поведе със 7:6 след нова атака в аут на французите. Никола Льо Гоф изравни за 7:7.България поведе с 8:7 при първото техническо прекъсване. Техничен блокаут на Тодор Скримов и 10:10. Георги Братоев изведе Цветан Соколов на единична блокада и диагоналът не не сбърка за 11:10. Николай Пенчев направи 12:11. Франция изравни при 12:12 след атака на Стефан Бойер. Техничен блокаут на Ники Пенчев - 13:13. Николай Пенчев изведе пак България напред с 15:14, но Бенжамен Тонюти изравни след пусната топка. Единична блокада на Николай Николов и България поведе с 16:15 при второто техническо прекъсване. Възпитаниците на Пламен Константинов поведоха със 17:15, но французите изравниха при 18:18 след атака на Жулиен Линеел. Стефан Бойер атакува технично до тройната ни блокада за 19:17. България изравни при 21:21, но Франция поведе с 22:21. Грешка на Братоев доведе до нова точка за Франция 23:21. “Петлите” затвориха гейма с 25:22 и спечелиха двубоя с чисто 3:0.

Жулиен Линеел стана най-резултатен за Франция с 11 точки (1 блок, 69% ефективност в атака), а Тревор Клевено дабави още 10 точки (2 аса, 58% ефективност в атака). Стефан Бойер се отчете с 9 точки (2 аса, 38% ефективност в атака).

Цветан Соколов стана най-резултатен за България с едва 10 точки (2  аса21% ефективност в атака), а Николай Пенчев добави още 7 точки (38% ефективност в атака).

БЪЛГАРИЯ - ФРАНЦИЯ 0:3 (23:25, 15:25, 22:25)