Голдън Стейт с летящ старт във финала на НБА

Отборът на Голдън Стейт Уориърс поведе с 1:0 победи във финала на Националната Баскетболна Асоциация, след като тази нощ Стеф Къри и компания се наложиха при домакинството си на действащите шампиони от Кливланд Кавалиърс със 113:90 (35:30; 25:22; 33:20; 20:18) в мач №1 от серията.

Кевин Дюрант и Стеф Къри бяха над всички в селекцията на Уориърс и завършиха съответно с по 38 и 28 точки, като последния добави към сметката си и 10 асистенции.

Леброн Джеймс завърши с „дабъл-дабъл“ за Кливланд – 28 точки и 15 борби, Кевин Лав също записа двойни показатели – 15 точки и 21 борби, а Кайри Ървинг добави 24 точки.

В началото на срещата играта бе изключително равностойна, като разликата в полза на един от двата отбора не премина границата от 3-4 точки. През първата четвърт лидерството смени притежателя си 3-4 пъти, в самия край на периода домакините използваха по-добре шансовете си и поведоха с 35:30.

Във втората четвърт ситуацията на терена не се промени, като гонитбата между Голдън Стейт и Кливланд продължи с пълна сила, а на почивката Уориърс бяха напред с осем точки – 60:52.

Всичко в този двубой до голяма степен се реши в минутите след почивката, когато баскетболистите на Голдън Стейт затегнаха защитата и принудиха съперника да започне да греши по-често, а в нападение Стеф Къри и съотборниците му бяха почти перфектни в стрелбата от близко и средно разстояние и разликата скочи на 21 точки – 93:72.

В последната четвърт играта отново вървеше кош за кош, което бе изцяло в полза на домакините от Уориърс, които без особени проблеми поддържаха комфортната си преднина и се поздравиха със заслужена победа в мач №1 от финалната серията – 113:90.