Победа над Лудогорец, но разочарование за Локо Пд (видео)

Отборът на Локомотив (Пловдив) победи с 1:2 като гост Лудогорец в двубой от 36-ия кръг на Първа лига. Успехът обаче не бе достатъчен "смърфовете" да спечелят квота за Европа. Наставникът на гостите от Пловдив Войн Войнов бе заложил на титулярите, докато Дерменджиев пусна дублиращия тим. Точни за пловдивчани бяха Мартин Камбуров (32д.) и Дино Мартинович (69). Почетното попадение за "зелените" вкара Томас Цвятков (86).

Като изключим трите гола, на терена не се случи почти нищо интересно. Гостите от Пловдив създадоха две чисти положения, които бяха пропиляни с лека ръка.

Мачът стартира с голова ситуация пред вратата на домакините. Веселин Марчев излезе сам срещу вратаря, но опитът му да го прехвърли се оказа неуспешен.

Първото попадение отбеляза Мартин Камбуров в 32-ата минута от дузпа. Дино Мартинович влезе в наказателното поле, стражът на "орлите" Наумов се хвърли за спорна топка и нападателят падна. Реферът отсъди най-тежкото наказание, но сбърка, тъй като ясно пролича, че нарушение няма.

В 69-ата минута пловдивчани си осигуриха комфортна преднина. Камбуров намери Пламен Крумов, който пое и центрира към Мартинович. Нападателят опъна мрежата след силен удар с глава за 0:2.

Малко по-късно Локо Пд можеше да направи резултата класически, но младият вратар Наумов се изяви по най-добрия начин и не допусна за трети път кълбото да посети неговата мрежа.

В 86-ата минута Томас Цвятков намали на 1:2 с плътен премерен удар, след асистенция на Климентов.

В края на мача младият тим на Лудогорец можеше да изравни, но самоотвержената намеса на състезател на Локо Пд донесе трите точки на гостите.

ЛУДОГОРЕЦ - ЛОКО ПД 1:2

0:1 Камбуров 32
0:2 Мартинович 69
1:2 Цвятков 87

Стартови състави:

Лудогорец (4-2-3-1): 29. Даниел Наумов, 19. Александър Василев, 73. Кристиян Димитров, 99. Кристиян Григоров, 32. Игор Пластун, 34. Олег Димитров, 38. Кристиян Китов, 14. Славчо Шоколаров, 80. Денислав Александров, 98. Светослав Ковачев, 17. Цветелин Чунчуков
Ст. треньор: Георги Дерменджиев

Локомотив (4-2-3-1): 1. Илко Пиргов, 71. Пламен Крумов, 5. Павел Виданов, 3. Александър Тунчев, 15. Димитър Везалов, 17. Ванчо Траянов, 4. Стефан Йевтовски, 19. Димитър Велковски, 77. Дино Мартинович, 10. Веселин Марчев, 11. Мартин Камбуров
Ст. треньор: Войн Войнов