Питсбърг с драматичен успех над Нешвил в мач номер 1 за купа "Стенли"

Шампионът на НХЛ Питсбърг спечели драматично първата финална среща в плейофите на НХЛ срещу Нешвил с 5:3.

"Пингвините" водени от Сидни Кросби започнаха много силно срещата и поведоха с 3:0 още в първата третина. Евгени Малкин откри, а след него точни бяха Конър Шери и Ник Бонино.

Във втората третина Райън Елис върна едно попадение. Драмата бе пълна в последната част, когато Нешвил изравни 6:21 минути преди края. Колтън Сайсънс и Фредерик Аудреу смълчаха претъпканата зала.

Питсбърг намериха сили да поведат в резултата чрез Джейк Гюнцел. Любопитен момент бе, че той се разписа с първия точен удар към вратата на Рине след 37 минути без такъв. Минута преди края Ник Бино бе точен за крайното 5:3.

Вратарят на Питсбърг Мат Мъри отрази 26 шайби, а Пекка Рине се намеси едва 7 пъти за Нешвил.

Ако Предаторс спечелят своя първи финал за купа "Стенли", те имат възможност да повторят постижението на Детройт от 1998 година.

Вторият мач е в сряда и отново Питсбърг е домакин.