"Синя звездна класация", ОСК "Левски" награждава най-добрите си спортисти

МФК Спартак (Варна) загуби на старта в Шампионската лига по плажен футбол

МФК Спартак (Варна) загуби първия си мач от предварителна група D на Шампионската лига по плажен футбол в Назаре, Португалия. Носителят на титлата в българското първенство имаше уникален шанс да спечели срещу турския първенец Сеферихисар, след като поведе с 3:0, но допусна обрат - 3:4.
Варненци дръпнаха с 2:0 през първата третина след голове на капитана Калоян Цветков и Филип Филипов. През втората част Павел Адамов направи аванса на родния тим класически. След като изиграха перфектни две третини обаче, спартаковци допуснаха два гола в началните секунди на последните 12 минути. Турският отбор се добра до равенство в средата на заключителната част от двубоя, а победният гол падна минута и 12 секунди преди сирената.
Старши треньорът на българския шампион Симеон Христов разкри, че е доволен от това, което възпитаниците му са демонстрирали като поведение и игра през първите две части. "Можем да съжаляваме за головете, които допуснахме в последната третина. Колкото и да ни е трудно след подобна като развой загуба, гледаме напред. Турнирът е дълъг. Надяваме се, че в следващите двубои отборът ще продължи да играе добре както през по-голямата част срещу турците", коментира Христов.
Утре от 17,30 ч. варненци излизат срещу румънските шампиони от Уест Дева, а в сряда (31 май) от 16,15 ч. е мачът им с украинския Грифин. Днес тимът от бившата СССР стартира с убедителен успех над северните ни съседи със 7:0.
За елиминационната фаза се класират първенците в деветте групи в основната схема плюс седемте втори отбора с най-добри показатели. Осминафиналите ще се играят на 1 юни, на 2-ри са четвъртфиналите, а ден по-късно са полуфиналните сблъсъци.

Финалът на този грандиозен турнир ще се играе на 4 юни, а с него ще се сложи край на десетдневен маратон от плажен футбол с участието на 77 отбора, които ще изиграят за този период над 170 срещи.